A pápa a vadkapitalizmust bírálta

A vadkapitalizmust bírálta I. Ferenc pápa a Vatikánban, mikor meglátogatott egy menedékházat. A pápa rögtönzött beszédében hiányolta a társadalomból eltűnő őszinteséget és nagylelkűséget.

,,A vadkapitalizmus az embereket a minden áron történő nyerészkedésre buzdítja és arra készteti őket, hogy gondolkodás nélkül kizsákmányolják mindazokat, akikkel ezt megtehetik és a mostani válság ennek a folyamatnak a terméke – nyilatkozta az első nem európai pápa. I. Ferenc üdvözölte a Don de María nevű menedékház ingyenkonyhájára betérőket. 

I. Ferenc pápa megválasztása óta egy, a korábbinál lényegesen szerényebb működési rendet vezetett be a Vatikánban, kerüli a hagyományos formaságokat és az Apostoli Palota egyik vendégszobájában lakik. Mint azóta többször kijelentette, szeretné, ha a 1.200 millió katolikust képviselő egyház a társadalom legszegényebbjeinek képviselőjévé válna és kerülne minden nagyzolást. (yahoo)

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez