Nagy hokkók érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba

A hím Portugáliából, míg a tojó Hollandiából jött, őket a karantén után közös röpdébe helyezték az állatpark gondozói. Az országban csak Nyíregyházán látható állatok barátságosan fogadták egymást, a fekete színű hím azonnal peckes járással kezdett el udvarolni barna tollazatú menyasszonyának.

 

A karcsú testű madarak idejük nagy részét a talajon töltik élelem után kutatva, de a fákon éjszakáznak. Meglehetősen rosszul repülnek, ám annál fürgébben mozognak a talajon és ugrálnak a fák ágai között.

A nagy – vagy más néven púpos – hokkó Közép-Amerika erdős területein él. Testhossza meghaladja a 90 centimétert, a nemek között jelentős eltérés van: a hím tollazata fekete, búbja élénksárga, míg a tojó tollazata barna. A hokkó évszázadok óta vadászott madárfaj, az őslakosok ma is előszeretettel fogyasztják. Emiatt és természetes élőhelyének gyors pusztulása következtében veszélyeztetett fajnak számít.

A két ivar igen könnyen megkülönböztethető, mivel a tojó jellemzője a barna tollazat és a fekete alapon fehér pettyes kisebb búb. A hím teste a lágyékrészek kivételével fekete, búbja tekintélyesebb, csőrtövének sárga viaszhártyája megduzzadt, sárga púpot képezve a madár homloka előtt – innen a neve is. Közép-Amerika erdős területein élnek s évszázadok óta vadásszák, húsát az őslakosok még mai is fogyasztják. Élőhelyük gyors ütemű pusztítása következtében veszélyeztetettnek tartják őket. (MTI)

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez