Oroszország nemzeti olajcégének vezetőjét küldi Chávez temetésére

Moszkva – Oroszország arra számít, hogy a kölcsönös előny alapján fejlődik a jövőben a Venezuelával folytatott együttműködés – hangoztatta Vlagyimir Putyin elnök sajtótitkára, Dmitrij Peszkov Hugo Chávez venezuelai elnök halálhírével kapcsolatban. 

Peszkov elmondása szerint Moszkva abban bízik, hogy az új caracasi vezetőség, bárki is töltse be a vezető tisztségét, a két ország konstruktív együttműködésre irányuló irányvonalat fogja képviselni.
Az orosz kormány az ország nemzeti olajcégének, a Rosznyeftnek az elnökét, Igor Szecsint küldi a venezuelai elnök, Hugo Chávez temetésére. Az ok: a cégvezér kulcsszerepet játszott a két ország közötti kapcsolatok erősítésében. Szecsin ráadásul még egy kiskutyát is ajándékozott Cháveznek.

 

Dimitrij Peskov, a Kreml szóvivője az Interfax hírügynökségnek szerdán elmondta, hogy azért Szecsin vezeti majd a temetésre érkező orosz delegációt, mivel ő két ország közti nagyobb projektek elindításánál jelen volt. A spanyolul is beszélő Szecsin sűrűn látogatott Caracasba, miközben Oroszország több milliárd dollárért adott el fegyvereket a latin-amerikai országnak, és komoly beruházásokat is eszközölt az állam olajiparában.

Tavaly szeptemberben, amikor az első orosz olajbefektetés eredménnyel járt – olajat találtak – Szecsint egy Chávezt ábrázoló pólóban fényképezték le a ceremónián. Szecsin ekkor adományozott Cháveznek egy kiskutyát, melyet Vlagyimir Putyin küldött a venezuelai elnöknek. Peskov a hírügynökséggel közölte, hogy Putyin nem lesz jelen a temetésen, bár “szívélyes kapcsolatokat” ápolt Chávezzel. (MTI/itar-tassz)

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez