A szülők úgy döntöttek, a 20 éves fiú emlékét a legméltóbban az őrizné meg, ha halálának helyszínén örök emléket állítanának neki: a worcestershire-i Tenbury Wellsben élő szülők a Falkland-szigetekre utaztak és egy helyi farmertől megvásárolták a Kis Nyúl-szigetet, amit hivatalosan átkereszteltettek Craig-szigetre.
A két és fél hektáros sziget ma számtalan vadmadár költőhelye, partjainál fiatal delfinek játszadoznak, éles ellentétben azzal a harminc évvel ezelőtti május 21-ével, amikor Jones Craig egysége a 3. ejtőernyős ezred partra szállt a San Carlos- öbölben. A Port Stanley visszafoglalásáért indított hadműveletek során elfoglalt Longdon hegyen az ejtőernyősöket erős aknavetőtűz érte, melyben Jones halálosan megsebesült.
Szakítva a brit fegyveres erők eddigi gyakorlatával, mely szerint az elesett katonákat a hadszíntéren temetik el a fiatal közlegény, és 18 társának Falklandon nyugvó holtestét a család kérésére exhumálták, és az adlershoti katonai temetőben helyezték, immár örök nyugalomra. A Craig- szigeten emléktáblát emeltek a konfliktus során elhunyt angol áldozatoknak. A falklandi háborúban argentin oldalról 649 katona vesztette életét.
A közelmúltban ismét kiéleződtek a diplomáciai ellentétek Argentína és az Egyesült Királyság között. A dél-amerikai ország hevesen bírálta Nagy-Britanniát, mivel a brit fegyveres erők kötelékében szolgáló Vilmos herceget a éppen a háború 30. évfordulóján küldik falklandi állomáshelyére.
A két és fél hektáros sziget ma számtalan vadmadár költő helye, partjainál fiatal delfinek játszadoznak, éles ellentétben azzal harminc évvel ezelőtti Május 21-ével, amikor Jones Craig egysége a 3. Zászlóalj, Ejtőernyős Ezred, partraszállt a San Carlos öbölben. (BBC)