Világméretű birodalmak a mazatlani karneválon Mexikóban (sok videóval)

Mazatlan, az egyébként nyugodt, csendes tengerparti kisváros erre a hétre maga lett a világ, de egyben a múlt és a jelen is! Idén ugyanis a Birodalmak Ünnepe jegyében rendezik meg a karneváli ünnepségsorozatot.

 

A mazatláni karnevál a világ harmadik legnevezetesebb karneválja. Nem véletlen tehát, hogy igazi, szó szerinti nagyhatalmak jelennek meg ezen a héten a városban. Mazatlánba költözik az ókori Róma, Kína, Franciaország és Oroszország. Eltűnnek a határok, mind földrajzilag, mind az időben. Múlt és a jelen egyesül, Földünk hatalmas birodalmai együtt mutatkoznak, szimbolizálva, hogy most Mazatlán a történelem, és  Mazatlán a világ „visszhangja” ezen az egy hétig tartó ünnepségsorozaton.

A megnyitón láthattuk a karneváli királynők és király mellett, ahogy a színpadon életre kelnek a római katonák; színpompás jelmezekben táncoltak jellegzetes, gyors tempójú, már szinte akrobatikus orosz táncot a táncosok, de még a kínai sárkány is latin temperamentum szerint ropta a színpadon! A többi napok eseményeiből kaptunk egy csepp ízelítőt.

Péntek este, a római kori harcosok és gladiátorok táncoltak a színpadon. Őket az ókori, igen lenge jelmezbe öltözött hölgyek, hastáncosnők, gyümölcsös kosárkákkal  igencsak érzékien táncolva kísérték. Ez volt maga az „Öröm Királyának” koronázási ceremóniája. Az Öröm Királya II. Victor lett, fejére nem más, mint a Karnevál Királynője tette a koronát. Ezt a karneváli attrakciót a Római birodalommal társították, azzal a szlogennel, hogy „corre en nuestras venas la sangre de los Romanos”, vagyis, az ereinkben fut a rómaiak vére – kihangsúlyozva a harciasságot, a bort, az érzékiséget, életszeretetet – igazán Bacchus otthonában érezhettük magunkat.

{youtube}eqX15ffKRBY{/youtube}

Természetesen  maga a tenger is karneváli helyszín lett. A Vízek birodalma című előadás egy 10 méter magas és 30 méter széles lézerrel vízfalra vetített multimédiás produkció a tengerparton. A legújabb technológia segítségével az igazi hullámok felett láthatták a nézők fények kíséretében a delfinek játékát, tengeri teknősöket kivetítve, illetve a tenger élővilágából képeket, és megjelenve  szívhez szóló beszédet mondott maga Neptún is, a vizek és tengerek római Istene a tengerek védelméről.

{youtube}grY56Unq53Y{/youtube}

És hogy kik gondoskodtak a jó hangulatról, a legjobb zenékről?

Nem mások, mint Yuridia, aki 2005-ben második lett Mexikóban az Academia televíziós tehetségkutató versenyben, és azóta is folyamatos sikere van.
Péntek este Filippa Giordano, olasz származású, de 2010 óta már mexikói állampolgárságú énekes, csodás, és szívet – lelket magával ragadó hangjával ejtette ámulatba a mazatláni karnevál közönségét. Aznap este a Virágos Játékok Királynőjének, I. Astridnak a fejére is rákerült a korona, az Orosz Birodalom nagyságának szimbólumai között. A Virágos Játékok a költészetet, irodalmat hozzák előtérbe, minden évben a koronázási ünnepségen kapja meg az év legjobbjának választott költő a Clemencia Isaura költészeti díjat is, némi pénzjutalom, illetve a Flor Natural társaságában.

{youtube}nCJ5Qm0NC60{/youtube}

A férfi előadókat Christian Castro, Mexikó egyik legkedveltebb és legsikeresebb pop énekese képviselte szombat este, aki elsősorban romantikus, melankolikus dalokat énekelt.

A Karnevál Királynőjének, I. Karlanak (Karla Alvarez Centeno) fejére is ezen a napon került a korona, itt a Kínai Birodalom jelképei jelentek meg. A Karnevál Királynőjének ruhakölteménye igazán királynőhöz méltó, az alábbi videón gyönyörködhetünk a színek és formák harmóniájában.

{youtube}y7ex0HgtevM{/youtube}

Este elégették a Rosszkedvet is, megtörtént a „Quemade Mal humor”, idén egy bohóc, el Payaso Platanito volt az „égetnivaló”. Ez a bohóc három jelöltet győzött le, akik természetesen a legismertebb politikusok voltak, mint Enrique Peña Nieto vagy Andrés Manuel López Obrador, de a bűnőzés  mint fogalom is listán volt.

A szombat estét a gigantikus és remekül koreografált, ám nem mindig tökéletesen időzített pirotechnikai megoldásokkal kevert Tengeri Csata zárta. Ezzel a csatával a francia tengerészek, és a mexikói katonaság tengeri összecsapására emlékeznek.

Vasárnapra is marad bőven látnivaló, az első karneváli utcai felvonulás ugyanis akkor lesz. És természetesen, az egész várost szivárványfénybe fürdető tűzijáték sem maradhat el. Addig is folytatódjon az ünnep, a FIESTA!

{youtube}dysGy_jLU4o{/youtube}

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez