A 24 országban megkérdezett 18 ezer ember háromnegyede azt mondta magáról, hogy elégedett az életével, és egynegyedük nagyon elégedettnek mondta magát. John Wright, az Ipsos Global elnökhelyettese szerint ez azt jelenti, ma boldogabbak vagyunk, mint öt éve és ezt a folyamatot nyomon tudjuk kísérni.
Ugyanakkor hozzátette, hogy az okokat, amelyek boldoggá teszek egy embert, óvatosan kell kezelni. Ez ugyanis nem csak a gazdaságtól, és az egyéni jóléttől függ, hanem egy sor egyéb tényező is szerepet játszik benne. Brazília és Törökország az első öt legboldogabb nemzet tagjai, míg Magyarország, Dél.Korea, Oroszország Olaszország és Spanyolország azok közé tartoznak, ahol a legkevesebb elégedett, boldog emberrel találkoztak a kérdezők.
Az is újra bebizonyosodott, hogy a boldogság pénzért nem megvehető, hiszen a leggazdagabb országok – Az Egyesült Államok, Kanada és Nagy-Britannia – lakói a középmezőnybe szavazták be magukat. Időnként a meleg étel és a tető a fejünk felett a legnagyobb boldogság. A jó kapcsolat egy másik emberhez – ez továbbra is a boldogságfaktor N.1.
Ha a régiókat nézzük, akkor Latin-Amerika a legtöbb boldog embert tudhatja magáénak, őket Észak-Amerika követi, majd az ázsiai térség, a Csendes-óceán, a Közel-Kelet és végül Afrika jön. A leglekevesebb boldog ember Európában él, csak 15 százalékuk tartja magát boldognak. Általánosságban a házasságban élők, a 35 év alattiak és a műveltebbek a legboldogabbak. A nők és a férfiak között nincs különbség. (reuters)