A legbefolyásosabb latin-amerikai hölgy Dilma Rousseff

Brazília elnöke, Dilma Rousseff Latin-Amerikában a legbefolyásosabb hölgy a Forbes magazin szerint.

A világ száz legbefolyásosabb asszonyát rangsoroló listán politikusok, üzletasszonyok, a média, a szórakoztatóipar, a sport és a divat kimagasló egyéniségei szerepelnek.

A Brazília első női elnökeként hivatalba lépett Rousseff az Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságának Puerto Rico-i származású tagját, Sonia Sotomayort szorította a háttérbe. Rousseff a Forbes szerint rendkívüli társadalmi felemelkedésének, és annak a ténynek köszönheti első helyét, hogy személyében először irányítja nő Latin-Amerika legnagyobb gazdasági erővel bíró országát.  Dilma Roussef népszerűségét hazájában az is növeli, hogy folytatja elődjének, Lulának a politikáját. Az egykori baloldali gerilla, Dilma Rousseff korrupcióellenes harca is rendkívül jó megítélés alá esik hazájában:  a közelmúltban a brazil kormányból  korrupció gyanúja miatt távozott a miniszterelnöki hivatal vezetője, a közlekedési, a mezőgazdasági, a turisztikai, a sport, a munkaügyi és most a városügyi miniszter.
Angela Merkel német kancellár és Hillary Clinton az Egyesült Államok külügyminisztere előzik meg a a bolgár származású brazil elnöknőt a világlistán, vagyis Dilma a harmadik helyen áll.  

 Cristina Fernandez de Kirchner a második helyen áll Latin Amerikában: a hazájában tekintélyes, a férje által elindított kirchnerizmus nemzeti irányultságú politikáját folytató elnökasszony népszerűségét csak növelte nemrég lezajlott betegsége. Ő a világ nagy asszonyai között a 17. helyet foglalja el.

bundchenGisele Bündchen a harmadik helyet kapta Latin-Amerikában és ő is Brazíliából jön.  Az ENSZ jószolgálati nagyköveteként is tevékenykedő modell.  Tom Bradynek, a a tengerentúli amerikaifutball-bajnokságban (NFL) élen járó Patriots irányítójának a felesége két ponton is megmelengeti a latin-amerikaiak szívét: egyrészt a kontinensen nagyon népszerű foglalkozást űzi, vagyis modell, másrészt törődik a segítségre szorulókkal.

A világ száz legbefolyásosabb asszonyának életkora 25 és 85 év között mozog. Átlagéletkoruk 54 év, összesen 30 ezer milliárd dollárt tartanak ellenőrzésük alatt. Erejük a vagyonukból, hatalmukból, hallgatottságukból, illetve nézettségükbõl fakad. Huszonketten nincsenek férjnél, huszonkilencen elnök-vezérigazgatók, nyolcan államfõk. 

A világ legbefolyásosabb asszonyainak listáját a Forbes magazin tavaly augusztusban tette utoljára közzé. (Forbes/MTI)

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez