A sziget, ahol a világ vége kezdődik

A Juan Fernández szigetvilág, – de sokan csak Robinson Crusoe szigeteként ismerik, – valahol a Csendes óceánban, a chilei Valparaisótól 400 kilométerre fekszik. Tragikus hely: 2010-ben egy cunami borotválta le a felszínét és nem sokkal később 21 emberrel a fedélzetén itt zuhant le egy repülőgép.
Ma pedig azt mondják: 2012. december 21-én itt kezdődik a VILÁGVÉGE.
A History Chanel dokumentumfilmje szerint itt van elásva a maják titka, ahol le van írva az emberiség jövője és a világ végének pontos dátuma. A Jim Turner amerikai archeológus által készített filmből az is kiderül, hogy mire alapozza a feltételezését. Évekkel ezelőtt ő és archeológus csapata 150 darab olyan monolitkövet talált a szigeten, amelyek maya írásokat tartalmaztak.

Itt kell megjegyezni, hogy erre a szigetre csak novemberben és decemberben lehet utazni, más időpontban szinte láthatatlan a körülvevő felhőktől, ködtől és a tenger sem a legbarátságosabb körülötte. A mayák pedig – mint tudjuk – Mexikó déli részén éltek.
A film azt magyarázza el, hogy a maja írás kutatása most újabb fejezetéhez érkezett, amikoris egy dátumot találtak a szövegben és ez a dátum 2012. december 21. Ezen a napon a Föld, a Nap és a Tejútrendszer központja teljesen egy vonalban találkoznak, és ez igen szokatlan jelenség. A Venus pedig hat hónappal ez előtt a dátum előtt szintén belép a Föld légkörébe. Asztrológiai szempontból teljesen szokatlan és ritka jelenséggel állunk szemben.
Ami pedig még egy érdekes tény: ez a hely, vagyis ennek a zord szigetnek a legmagasabb pontja a világon az egyedüli hely, ahonnan ezeket a 2012-ben bekövetkező asztrológiai jelenségeket meg lehet figyelni. Mit tudhattak tehát a maják?

 

Amit tudni érdemes:

A Robinson Crusoe sziget a Csendes-óceán chilei partokhoz viszonylag közel eső részén található, a Juan Fernandez szigetcsoport részét képezi a Santa Clara szigettel és az Alejandro Selkirk szigettel együtt. Ez utóbbi egyébként a Daniel Defoe számára is ihletőként ható Alexander Selkirk-ről kapta a nevét. Selkirk Defoe hazájából, Skóciából indult útnak 1704-ben, ám hajótörés következtében a Juan Fernandez szigetcsoport akkor még lakatlan szigetének egyikén „landolt”. Defoe-t Selkirk története ihlette a Robinson Crusoe megírására, mivel Selkirk maga is öt évet húzott le (viszonylagos) magányában a szigeten. A Robinson Crusoe sziget egyébként csak 1966-tól viseli ezt a nevet, amikor a chilei kormányzat azt átkeresztelte a regényhős tiszteletére. (terra)

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez