“Rendkívüli.” – tömören csak így összegezte Josep Padró spanyol régész a felfedezést. Az ősi papiruszairól elhíresült dél-egyiptomi város, Oxyrhynchus (A Hegyesfejű hal városa) eddig is valódi kincsesbánya volt az egyiptológusok számára. A barcelonai régészek egy betemetett sír egyik földalatti helyiségében egy 6-7. századból való Jézus-ábrázolást találtak. Erről a szokatlan felfedezésről még Kairóban is hallottak, s az észak-afrikai ország régiségügyi minisztere, Mohamed Ibrahim is bekapcsolódott a kutatása.
Sokáig tartott megtalálni ezt a leletet: legalább 40 tonnányi követ kellett elmozdítani a sír tetejéről. A sír feltehetőleg fiatal írnoké lehetett, legalábbis erre utalnak a szétszór festékes fémtégelyeket és a tollak, amelyekre a fiatal férfi csontváza mellett bukkantak. A sírokon belül az egyiptológusok öt vagy hat festékréteget azonosítottak a falon, ezek közül az utolsót a korai kereszténység idején Oxyrhynchusban élt koptok készítették. A növényi motívumok és feliratok mellett találták meg a vélhetően Jézust ábrázoló festményt, aki a képen jobb kezével áldást oszt.
A felfedezést a miniszter jelentette be. A festményt védelem alá helyezték, az egyiptológusok jelenleg a körülötte található feliratok fordítását végzik, hogy megbizonyosodjanak a férfi, illetve az írnok személyazonosságáról.