Az asszonyt erkölcstelen és törvénytelen tevékenységben mondta ki bűnösnek a bíró. Kerítőnőként kereste a kenyerét. Látszólag úgynevezett ideiglenes házasságokat (nikah miszjár) közvetített: ezek az iszlám korai időszakában voltak elterjedtek, főleg háborúk idején, de a siitáknál még ma is gyakoriak, Iránban egyenesen törvényesek. A szunnitáknál elvben kevésbé, a gyakorlatban viszont néhol léteznek, és a lényegük az, hogy kölcsönös megegyezés alapján, kialkudott hozománnyal és meghatározott időre (1 órára vagy akár 99 évre) kötheti őket egy férfi és egy nő.
Nos, ilyen “házasságokat” kínált a most elítélt (egyébként külföldi) nő is. Akit valaki feljelentett a rendőrségen. Az egyik tiszt el is indult, hogy tetten érje. Felhívta a “házasságközvetítőt”, és közölte vele, hogy egyszerre két “feleséget” is szeretne. Az asszony azt válaszolta, hogy akár hármat is szerezhet – írja a Saudi Gazette. Megegyeztek az időpontban, a férfi el is ment a közvetítő házába, ahol négy nőt vezettek elé, mondván: válasszon közülük. A “hozomány” 15 és 20 ezer riál között volt (vagyis 1 millió forint körül), a közvetítői díj pedig ezer riál, úgy 60 ezer forint. A számok ismertetése után jött el a pillanat, amikor a rendőr jelzett az utcán várakozó társainak, akik a házból az összes nőt begyűjtötték.
A “menyasszony-jelöltek” között egy férjes asszony is volt. Őket is 50 korbácsütésre ítélték, és 4 hónap börtönre. Az indoklás szerint azért, mert férfi gyámok nélkül jelentek meg a “házasságközvetítőnél”. A szaúdi törványek szerint a nők nem mehetnek férfjhez törvényes házassági szerződés nélkül, és nem találkozhatnak idegen férfiakkal, hogy házasságról tárgyaljanak velük.