“Először nagyon meglepődtem, mivel azt hittem, hogy ez egy vicc. Később kiderült, hogy valóban egy olyan esküvőt kell lebonyolítanom egy muszlim férfi és egy szaúdi nő között, amely a Skype-on keresztül fog zajlani.” – jelentette ki Favaz al-Nafí, aki összeadta a párt, majd hozzátette: “Hét év óta ez volt az első alkalom, hogy egy így adtam össze egy párt. “
Ayedh al-Naqool vőlegény nagyon boldog volt, hogy minden rendben lezajlott. A fiatal férfi éppen az egyetemi tanulmányait folytatja az Egyesült Államokban, s így nem volt alkalma arra, hogy Szaúd-Arábiába utazzon. Csakhogy al-Nafí szerint ennél több kell. Bár minden feltétel teljesült a házasság megkötéséhez, de a lagzi és a nászéjszaka elmaradt. Ezért al-Naqoolnak minél előbb Szaúd-Arábiába kell utaznia, ahol majd megrendezik a hivatalos ceremóniákat. Ezután a férj magával viszi a feleségét az Egyesült Államokba.
Az elmúlt években – a technikai fejlődésnek köszönhetően – egyre több proxyházasság zajlik szerte a világban. Ez azt jelenti, hogy általában az egyik fél sincs ott az esküvőn, hanem valamilyen kommunikációs eszköz (számítógép, telefon, de akár távirat is) történik meg a hazásságkötés, a hivatalos személy felügyelete alatt. Elsősorban az Egyesült Államokban lett egyre gyakoribb ez a módszer, amikor egy katona – félve attól, hogy másnap megölik, vagy veszélyes misszióra indul – elveszi az otthon maradt barátnőjét.