Téglákkal vágták át a Kínából rendelő dubaji kereskedőket

Az utóbbi időben több dubaji cég is panaszt tett a kikötői hatóságoknál, mert a megrendelt áru helyett téglával voltak tele a Kínából érkezett konténerek. Mindenki a másikra mutogat.

58 ezer dirham, vagyis 3 és fél millió forint értékben rendelt Kínából A/4-es papírlapokat egy dubaji cég. Az árut kifizette, a konténer annak rendje-módja szerint megérkezett a telephelyre a kikötőből. Ám amikor a pecsétet feltörték, kiderült:  papír helyett tégla volt a szállítmány. Használt tégla persze.

A tulaj, Szulejman felhívta a kínai céget, ott vizsgálatot ígértek. Egyelőre senki nem tudja, hol cserélték ki az árut, és hogyan hagyhatta el a kikötőt ellenőrzés nélkül a szállítmány. A pórul járt vállalkozó egyből kihívta a rendőröket, de amikor azok órák múlva kijöttek, jegyzőkönyvet nem vettek fel, csak tanácsot adtak. Hogy tegyen feljelentést a vámhatóságnál.

A Dzsebel Ali kikötőhatóság azt mondta: ők csak a kézbesítésért felelnek, a rakomány ellenőrzése nem a dolguk. A vámhatóság még nem válaszolt. De egy kikötői forrás arról számolt be a Gulf News-nak, hogy csak bizonyos konténereket világítanak át, nem mindet. Ha a szállítmány vegyi anyag vagy élelmiszer, esetleg ha a címzett direkt kéri az ellenőrzést. A többit csak egyszerűen kiszállítják a raktárakba.

Nem csak Szulejman lett ilyen átvágás áldozata Dubajban. Ugyanígy járt egy ott élő egyiptomi üzletember is, aki szintén papírt rendelt ugyanattól a kínai cégtől. Amely nem is válaszolt neki, amikor rákérdezett, hogy mi történt. Most a biztosítóban bízik. Mindkét szállítmányt ugyanaz a kínai hajózási vállalkozás kezelte. Amelynek képviselői meg is jelentek a raktárakban, szemrevételezték a téglákat, aztán széttárták a kezüket. Azt mondták, nekik az a dolguk, hogy sértetlenül szállítsák le a konténereket, és ennek eleget is tettek ugye. A pecsétet senki nem törte föl.

Az eset után eredő Gulf News-nak azt is sikerült kiderítenie, hogy korántsem egyedi a két történet.  A dubaji kikötőben most is áll 50 olyan konténer, amelykben paradicsomkonzervnek kellene lennie, ám – mondanunk sem kell – tégla van bennük. Csak ezeket még időben ellenőrizték, mert élelmiszer kontroll nélkül nem juthat be Dubajba. Sőt. Korábban már jónéhány esetben visszafordítottak szállítmányokat ugyanezért, és az exportáló cégeket megbüntették. Azok is mind kínaiak voltak.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez