Bárki rálőhet Mohamed Hatami volt iráni elnökre és az iráni ellenzék vezetőire, többek közt Mir Hoszein Muszavi és Mehdi Karubi ellenzéki politikusokra a The Return of Mokhtar nevű FPS-ben. A játék készítői “az iszlám forradalom fiatal híveinek” nevezik magukat, s úgy gondolják, hogy a szoftverük “a lázadás szimbólumaival dacolhatnak” a játékban.
A játék alapja és motorja az “ősrégi”, azóta kultusszá vált 90-es évek eleji Doom. A videójáték lineáris és az egész nem szól másról, mint az iráni ellenzék hatalmas fejeinek a szétlövéséről. Azonban nemcsak az ellenzék tagjait rakták bele a készítők. Sahin Najafi is a célpontok között van, aki egy Németországban élő iráni rapper és gyakran bírálja a számaiba a teheráni vezetést. Vagy például a játékosnak szét kell lőnie az amerikai, izraeli, brit és számos nyugati cég (Coca-Cola, McDonalds) logóit, szimbólumait vagy éppen zászlóit is.
A reformpárti média azonnal követelte a játék betiltását és a készítők bíróság elé állását. Huszein Moazami, a videojátékok engedélyeztetéséért felelős iráni hatóság illetékese kijelentette, hogy a játék tervezőinek nincs szükségük engedélyre a program terjesztéséhez, de hozzátette, hogy az illetékes hatóságok, vagyis a kulturális minisztérium, a rendőrség és az igazságszolgáltatás szervei is tudomást fognak szerezni a játékról.
A “lázadás” kifejezést az iráni konzervatívok a 2009 júniusi elnökválasztás utáni politikai ellenállásra használják. Muszavi és Karubi akkor megkérdőjelezték Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök újraválasztásának szabályosságát. A két elnökjelölt választási csalást emlegetett, és felszólították híveiket, hogy vonuljanak az utcákra, így fejezzék ki elégedetlenségüket.A 2009-es tüntetések, valamint Karubi és Muszavi sorsa továbbra is konfliktust okoz az iráni rezsim keményvonalas támogatói és a mérsékelt reformista tábor között. Az utóbbi időben a kormány több tagja felvetette, hogy szüntessék meg a két korábbi elnökjelölt házi őrizetét, ezt azonban a keményvonalasok határozottan elutasítják.