A nő, aki mellesleg doktor, a sürgősségi vonalon hívta a Vörös Félholdat, a Vöröskereszt ottani megfelelőjét, és kérte, hogy vigyék kórházba, mert rosszul van. A diszpécser nemet mondott, amikor kiderült, hogy egyetlen férfi rokon sincs a lakásban. Egyszerűen közölte: nem tudnak kivonulni.
Pedig a helyzet nem volt jó. A nő akkut fájdalmat érzett este, ami aztán hajnali 4-re felerősödött, olyannyira, hogy csak nehezen tudott beszélni, és alig tudta mozdítani a fejét. Akkor tárcsázta a mentőket. A vonal túlsó végén részletesen kifaggatták a tüneteiről, és elkérték a címét. A következő kérdés már az volt, hogy ki van otthon vele. Miután kiderült, hogy senki, mert a nő történetesen egyedül él, akkor közölték vele: ha nincs nála férfirokon, nem küldhetnek mentőt.
“Abban a pillanatban az fordult meg a fejemben, hogy egy nőnek ilyen esetben meg kell halnia?” – meséli az Okaz című lapnak a nő, Szalma Al Sihab. Még egy kísérletet tett, de az eredmény ugyanaz volt. Így aztán taxit hívott, és 15 perc alatt kórházba került.
A rijádi Vörös Félhold szóvivője azt állítja: ők senkit nem utasítanak el. És megvizsgálják a panaszt. A befutó hívásokat is visszahallgatják. Ha pedig valaki hibázott, kirugják.
Februárban egy szaúdi diáklány azért halt meg szívinfarktusban, mert a férfi mentősöket nem engedték be a női kollégiumba, hogy megmenthessék. Akkor nagy volt a felháborodás Szaúd-Arábia szerte.