A rendezvény megnyitóján számos diák és arab nyelv iránt érdeklődő egyén vett részt. A bevezető szövegből megtudhattuk, hogy Szaúd-Arábia már 2005 óta küld diákokat a magyar egyetemekre, akik kormányösztöndíjakkal vesznek részt több képzésben is: a társadalomtudományoktól kezdve, a mérnökin át, egészen az orvosiig bezárólag szinte mindenhol. Jelenleg körülbelül 250 szaúdi diák tanul Magyarországon, de a tervek szerint idén szeptembertől 1500-ra nőhet a hallgatók létszáma.
Dr. Dezső Tamás,az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának dékánja, köszöntötte a szaúdi vendégeket és beszélt az egyetemen folyó arabisztika képzésről. 62-t nyelvet tanítanak a BTK-n, de az arab az egyik legfontosabb és legismertebb az egész karon, sőt már a XVII. századtól folyik arab nyelvű képzés Magyarországon. A beszédében kiemelte, hogy elsősorban azokat várják ezen a szakon, akik tényleg érdeklődnek az iszlám civilizáció iránt és céljuk megismerni a három kultúrkör – arab, perzsa, török – egyikét.
A megnyitón jelen volt és köszöntet mondott Dr. Abdul Rahman Al-Baloushi a Medinai Iszlám Egyetem Arab Nyelv Karának dékánja. Üdvözölt minden hallgatót és az arab nyelv iránt érdeklődő személyt, mivel napjainkban, hogy pontosan megértsük és sokkal pozitívabb képet kapjunk a Közel-Keletről, fontos a helyi nyelv ismerete, amelynek az elsajátítása merőben más, mint a többi nyelvé. Szaúd-Arábia az arab nyelv és kultúra egyik legfontosabb támogatója, Rijád szívén viseli az összes arab nyelvű iskola és egyetem sorsát, s igyekszik minden segítséget megadni az arab nyelvvel kapcsolatos kutatásokhoz, oktatáshoz és publikálásokhoz.
Dr. Ali Abdullah Sager, az Ausztriába akkreditált Szaúd-Arábiai Kulturális Misszió kulturális attaséja szintén a jelenlévőket köszöntötte és hálás volt a magyar egyetemnek azért, hogy megóvták az Európában található arab nyelvű források egy részét.
Az arabról magyarra történő tolmácsolást végig Dr. Daher Rashed, az ELTE Arab Tanszékének oktatója, vezette.