Áttörést ért el az AIDS-diagnosztikában az egyiptomi hadsereg

Az egyiptomi hadsereg, amely állam az államban, saját vállalkozásokkal és kutatóintézetekkel, azt állítja: példa nélküli áttörést ért el az AIDS, illetve a hepatitisz C fertőzés felismerésében. Hogy az általa kifejlesztett készülék hogyan működik, azt pontosan nem tudni, de állítólag gyorsabban az eddig ismerteknél.

A C-fast névre hallgató műszer tízszer rövidebb idő alatt szűri ki a C vírust, mint külföldi társai, és az esetek 90 százalékában eredményes – állítja a hadsereg közleménye. Már szabadalmaztatták is a készüléket, mint ahogy a másikat is, amely a H1N1 vírussal teszi meg ugyanezt.

A műszereket a katonai kórházakban tesztelték, de hogy pontosan miként működnek, azt még nem árulták el. Az Egypt Independent szerint hasonló készülékeket a Harvardon és az Illinois-i egyetemen is találtak fel a biomérnökök. Az első esetében egy nyálcsepp elég ahhoz, hogy megtalálják a HIV genetikai kódját. A másodiknál pedig egy pici tűszúrásnyi vérmintában fel lehet lelni a vírust.

Egyiptomban a világon a legmagasabb a Hepatitisz C fertőzöttek aránya: csaknem eléri a 15 százalékot.

A most kifejlesztett műszer a bombafelismerő technológiát alkalmazza a C vírus beazonosításánál. Ha kiderül, hogy tényleg működik, akkor forradalmi áttörést jelenthet sok betegség felismerésében – írja a brit Guardian.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez