További merényletekkel fenyegetnek Egyiptomban a sínai robbantók

Nemzetközi utazási irodák arra figyelmeztetik a Sínai félsziget északi részén üdülőket, hogy ne hagyják el a szállodájukat. A térségben működő iszlámista csoport, az Anszar Bayt al-Makdisz ugyanis közölte: az ő tagjai állnak a vasárnapi tabai buszrobbantás mögött, és további merényletekkel fenyegetőzött.

A Taba Heights Resort igazgatója azt mondta az al Arabiya News-nak: a héten egyetlen új foglalás sem futott be hozzájuk. A hotelkomplexum egyik szállodájánál halt meg vasárnap buszrobbantásban három dél-koreai turista és az egyiptomi sofőr. De Kairóban működő utazásszervezők is visszaesésről beszélnek. A Sharm el Sheikbe és Dahabra készülő külföldi turisták 30 százaléka visszamondta az utat. Jóllehet a biztonsági intézkedések az eddieknél is jóval komolyabbak a térségben.

A Reuters adatai szerint július, vagyis Morszi elnök elmozdítása óta 1 milliárd dolláros veszteség érte az idegenforgalmi szektort Egyiptomban a folyamatos nyugtalanság miatt. A vasárnapi buszrobbantás azokat a félelmeket igazolta, hogy a terroristák a hagyományosan a nemzeti jövedelem több mint tizedét kitevő turistaágazaton keresztül próbálják gyengíteni az egyébként is törékennyé vált egyiptomi gazdaságot. Mások szerint ugyanakkor a helyzet nem olyan rossz, mint amilyennek a sajtó mutatja.

Az NTS utazási iroda sharmi igazgatója szerint a média felerősíti a tabai robbantásért felelős terrorista csoport internetes fenyegetéseit. Azt mondja: vannak, akik káoszt és félelmet próbálnak kelteni Egyiptomban, de ő nem hiszi, hogy valós volna a veszély. Ők például holnapra is terveznek szafarikat, és a turista rendőrség nem fújta le azokat.

Az Anszar Bayt al-Makdisz, vagy Jeruzsálem támogatói csoport a Twitteren ünnepelte a három koreai, a sofőr és saját “hőse” halálát. Megjegyezte: a busz a cionista entitás, Izrael felé tartott. És egyből újabb merényletekkel fenyegetőzött. Az egyiptomi kormányfő, Hazem el-Beblawi szerint a csoport fenyegetés a turizmusra nézve, és aláaknázza azt az egyiptomi menetrendet, amelyet Morszi kiszorítása után dolgoztak ki. És amelyik a demokrácia helyreállítását célozná az elnökválasztás és a parlamenti választások útján.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez