A kísérletet Sydneyben kivitelezték és bár Tanya, az újságíró kapott hideget is, meleget is, a legjobban talán mégis a negatív események maradtak meg számára. Ugyanis megtörténhet még itt is, ebben a felvilágosult, demokratikus országban is, hogy emberek sokasága viselkedik elfogadhatatlanul valakivel, csak azért, mert arab vallási ruhát visel.
Tanya leírása szerint általánosan érezhető volt, hogy kényelmetlenül érzik magukat az emberek a közelében, rengetegen megbámulták, de akadt olyan is, aki mindenféle gondolkodás nélkül ráüvöltött, hogy “mocskos vallás”, egy bolti eladó pedig egyenesen átnézett rajta és inkább kiszolgált valaki mást.
Nem volt azonban mindenki ilyen elutasító és gyűlölködő vele szemben, a boltban például megkérdezte tőle egy nő – aki végignézte, ahogy semmibe veszik . hogy jól van-e. Voltak, akik ugyanúgy viselkedtek vele, mintha rajtam sem lett volna az előítéleteket kiváltó ruha, de sajnos több volt az olyan, aki inkább megbámulta.
Végül sikerült beszélgetnie néhány muszlim nővel, akik elmondták, hogy valóban nehezek a mindennapok, így, hogy rengetegen gyűlölködő tekintettel nézik őket, de inkább megpróbálják figyelmen kívül hagyni az ilyet. Szerintük az ISIS által keltett muszlimgyűlölet a kiváltó ok az állandó bámészkodásra és inzultálásra. Sajnálják, hogy a szélsőséges csoport miatt kategorizálják őket, ugyanis szerintük az Iszlám Államnak köze sincs vallásukhoz, csak annyit érnek el, hogy rossz színben tüntetik fel a világ egyéb tájain élő muszlimokat.