A világszervezet vezetője elismerte, hogy vannak késések az előre kijelölt menetrendhez képest, de azt mondta, hogy “nem egyszerű feladatról van szó”. Ban Ki Mun azt a reményt fogalmazta meg, hogy a szíriai kormány támogatásával és más országok logisztikai közreműködésével megoldják a vegyi fegyverek kiszállítását a közel-keleti országból. Utalt rá: Valíd Moallem szíriai külügyminiszter ígéretet tett rá, hogy mindenben együttműködnek.
Az orosz állami sajtóban közöltek szerint Michael Luhan, a Vegyifegyver-tilalmi Szervezet (OPCW) szóvivője szerdán azt mondta, egyelőre nincs rá szükség, hogy bármilyen intézkedést foganatosítsanak Szíriával szemben a tömegpusztító fegyverek kiszállításában tapasztalat késés miatt. Fajszál Mekdad szíriai külügyminiszter-helyettes pedig kijelentette, hogy Damaszkusz minden kötelezettségvállalását teljesíti az ENSZ és az OPCW felé és minden felmerült nehézséget megoldanak.
A Szíriában tárolt legveszélyesebb mérges gázok közül több mint 700 tonnát 2013. december 31-éig kellett volna elszállítani onnan, és további 500 tonna vegyi fegyvert szerdáig kellett volna kijuttatni a közel-keleti országból.
Eddig mindössze két rakomány veszélyes anyagot szállítottak el Latakia kikötővárosából. Oroszország a hét elején kiállt Damaszkusz mellett, azzal érvelve, hogy Damaszkusz egy új ütemterv elkészítésén dolgozik, és hamarosan további szállítmányokat indítanak útnak Szíriából.