Libanonban ebben az évben nem múlt el úgy hét, hogy ne történt volna legalább egy nagyobb merénylet az arab országban, vagy annak fővárosában, Bejrútban. Minden nagyobb terrorista támadás után túlterheltek voltak a mobilhálózatok, mindenki a szeretteit vagy hozzátartozóját próbálta elérni SMS-ben vagy mobilon. Nem egy libanoni idős családtag lett rosszul vagy kapott infarktust, mert képtelen volt családtagjáról információt szerezni.
Az alkalmazás egy Szandra Hasszan nevű huszonhat éves libanoni mesterszakos hallgató fejéből pattant ki. A két nappal ezelőtti Bejrút külvárosában elkövetett – négy halálos áldozattal járó – öngyilkos merénylet után őt sem tudták elérni a lány szülei és órákon át feleslegesen aggódtak a testi épsége miatt. “Minden terrortámadás után azonnal hívjuk egymást, idegeskedünk és aggódunk szeretteinkért meg barátainkért, hogy vajon nem esett-e bajuk? Vagy ott vannak az áldozatok között, netán egy kórházban fekszenek? Ezért valaki számára ilyenkor az a legszörnyűbb, hogyha semmi hírt nem kap hozzátartozójától” – jelentette ki az egyetemista diáklány miután feltöltötte az applikációját a világhálóra.
Az alkalmazásban még csak szöveget sem kell beírni, egy gombnyomásra automatikusan küldi a lényeges információkat: “Életben vagyok.” Majd azután következik a libanoni terrortámadás helyszíne és időpontja. Ugyanakkor az egyetemista lány hozzátette, hogy először nem gondolta komolyan ezt a programot: “Mindjárt kedd este elkészítettem ezt az alkalmazást, de csupán viccként tekintettem rá, egyfajta fekete humorként, hogy milyen jó lenne számukra egy ilyen program az adott szituációban. Nem gondoltam volna, hogy ekkora sikere lesz.”
Alig negyvennyolc órája van fenn a program a világhálón, de máris több ezren töltötték le, s számos libanoni internetező fejezte ki háláját a lánynak e-mailben és hozzászólások tucatjaiban. Szandra Hasszan még jobban meglepődött, amikor egy nappal később már a hatóságok és a politikusok is érdeklődtek az alkalmazása iránt. Az egyetemista diáklány most egy olyan applikációt fejleszt ki a libanoni kormánynak, ami az előzőhöz hasonló módon, rövid szöveges üzenetben értesíti az embereket arról, hogy a politikusoknak mi a véleménye az adott merényletről.