Ausztrál lények írhatják át a rendszertant

Két, eddig ismeretlen fajról derültek ki dolgok egy tanulmányban, a legfontosabb talán az, hogy egyelőre a tudósok azt sem tudják megmondani róluk, hogy melyik állattani csoportba lehetne őket sorolni – írja az Index.

 

A PLOS ONE elnevezésű folyóírat foglalkozott a még 1986-ban talált fajok ismertetésével, amelyeket Dendrogramma enigmaticának és Dendrogramma discoidesnek neveztek el. A biológia állattani rendszerezését felbolygató fajokra Ausztrália közelében találtak rá a partvidéken, körülbelül 400 és 1000 méter között, az első tanulmány pedig mostanra jutott el odáig, hogy nem igazán tudják besorolni őket.

Bár kevés dolgot tudnak biztosan állítani az ausztrál fajról, az eddigi kutatások alapján úgy tűnik, hogy mikroorganizmusokkal táplálkoznak, amiket a száj körüli lebenyek nyálkájával kapnak el. Ahogyan az a képen is látszik, gombaformájú, áttetsző lényekről van szó, amelyek körülbelül két centi hosszúak, a salakanyagtól pedig egy szájnyíláson át szabadulnak meg, ami a száruknál található.

Bár valamennyire hasonlítanak a bordásmedúzák és a csalánozók törzsében található élőlényekhez, annyira azért mégsem, hogy oda sorolhatnánk őket. Állítólag egy Ediakara-fauna nevű, több száz millió évvel ezelőtt kihalt élőlényhez hasonlítanak, ami viszont további kérdéseket vet fel. Leonid Moroz, aki a Floridai Egyetem neurobiológusa, elmondta, hogy ha a további kutatások valóban igazolják, hogy kapcsolat van az előbb említett fajjal, akkor könnyen lehet, hogy újra kell gondolni az állatfajok fejlődését, sőt az idegrendszerük és szöveteik evolúcióját is.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez