Három állam webkamerái vannak a célkeresztjében a honlapnak: az USA, Nagy Britannia és Franciaország a listavezetők. Az Egyesült Államokban 4500, Nagy Britanniában 2059 és Franciaországban 500 ilyen kamerát azonosítottak. Többnyire régi típusokról van szó, melyek működése vagy nem kötődik jelszóhoz, vagy ha mégis, akkor azt könnyű megfejteni.
De vajon miért érdekli az orosz honlapot az, hogy egy brit bébi mit csinál az ágyában Birminghamben? Vagy egy kocsmában milyen a hangulat Skóciában vagy Franciaországban? Rejtély. A szakértők attól tartanak, hogy ez csak a jéghegy csúcsa. Valójában a honlap több olyan kamera működését is ellenőrizni tudja, amely érzékenyebb területen van. Ennek a vizsgálata épp folyamatban van.
Orosz hackerek már eddig is voltak, de az angolszász sajtó most jobban figyel rájuk – tekintettel a hidegháborús hangulatra, mely az ukrajnai válság miatt alakult ki Putyin elnök és a Nyugat között. Snowden, az amerikai titkosszolgálat egykori tagja Oroszországban él, és rendszeresen tesz közzé információkat arról, hogy az NSA hány külföldi vezető telefonját figyelte meg rendszeresen, és hány kamerát kísérnek figyelemmel az amerikai hírszerzők a külvilágban – a szövetséges államokban is.