Nem ciki a fejdísz, sőt!
„A parasztok annak idején meglehetős jómódban éltek és generációról generációra adták át saját ruháikat. Úgymint az ünnepi szarafánt, az ünnepi mellényt és az ünnepi fejdíszt. Minden paraszti családnak megvolt a saját fejdísze. Ma egyetlen orosz nő sem büszkélkedhet azzal, hogy neki van családi fejdísze. Ez persze nem jelenti azt, hogy önök nem kezdhetik el ezt a hagyományt legalább az esküvői ruhájukkal kapcsolatban. Fölösleges hongkongi műanyag virágokat viselni, nyugodtan rendelhetnek maguknak gyöngyös fejdíszt a régi képek alapján.”
A nemzeti tudat
„Ha a nemzeti tudatot szeretnénk feltámasztani, akkor, amit mindenekelőtt tennünk kell, az a hagyományos orosz férfiing tömeggyártása, legalább nyárra. Ha már úgy teszünk, mintha harcolnánk az amerikai befolyással, legalább egy alternatívát ajánljanak. Semmilyen alternatívánk nincs, de még csak gondolatban sem senkinek. A maximum, ami tehetünk, hogy ráírjuk az amerikai pólóra: Jobbak vagyunk, Győzünk, stb. – ami viszont egyáltalán nem felel meg az orosz stílusnak.”
A hipszter és a szakáll
„A XIX. század második felében széles körben terjesztették a szakállviselés divatját. Elárulom, ma a szakáll a legdivatosabb férfi kiegészítő az egész világon. És ha a férfinak nincs szakálla, akkor bizony nem igazi hipszter és semmi köze nincs a mai világhoz.”
Mit viseljen egy képviselőnő?
„Mindenekelőtt tilos a mini. (Az egyik hallgató kérdésére, hogy a térd fölött két újjal végződő szoknya mininek számít-e, kategorikus igen volt a válasz.) Azt gondolom, nem kell a kiengedett haj, szerintem ez egyáltalán nem való. A magassarkú sem kell. Drága! Ha ismerkedési céllal jön, akkor nem bánom. De azt gondolom, az Állami Duma nem ismerkedésre való hely.”