Orosz furfang: az önmagát megkeverő bögre

foldablerampEgy új feltalálógeneráció van felnövekvőben Oroszországban, akik hamarosan jobbnál jobb találmányokkal állnak elő. Íme három eszköz a The Russia Beyond the Headlines gyűjtése alapján, melyek ötlete orosz fiatalok fejéből pattant ki és megkönnyíti a mindennapi életet.

Az önmagát keverő bögre

Anasztaszija Gavrilova egy londoni útja során szembesült a problémával, Nagy-Britanniában sehol sem adtak a kávéjához, teájához kiskanalat. Későbbi férjével is megosztotta tapasztalatát, akivel közösen megalkották a Pegtop bögrét, mely képes a bele öntött italt kevergetni.

A találmány meglehetősen egyszerű: a bögre alja és a csészealj összeilleszthető úgy, hogy előbbit lehessen forgatni benne. Ehhez hozzájön még, hogy a bögre belső felén átlós bordázat található, így kis kézi erővel, gyakorlatilag két ujjal, könnyen megkeverhető az ital. A legnehezebb azt volt megakadályozni, hogy az ital kilöttyenjen.

{youtube}5fkisAV488M{/youtube}

Az elmúlt években számos nemzetközi versenyt nyert meg Gavrilova és már japán, kínai és egyesült államokbeli megrendelői is vannak.

 

Kéz-nélküli távirányító

Dmitrij Terentyev, posztgraduális egyetemi hallgató is találkozott azzal a jól ismert problémával, amikor étkezés közben tévézünk, de véget ér a kedvenc műsorunk és ahhoz, hogy csatornát váltsunk, el kell menni kezet mosni, hogy a távkapcsolóhoz nyúlhassunk. Alig 22 évesen olyan találmánnyal állt elő, melyet előtte sokan próbáltak megalkotni. Nem csak egy mozgást érzékelő szenzort hozott létre, hanem egy olyan érzékelőt, mely több mozdulatot is értelmez egyszerre. Nem kell tehát egyetlen ujjal több műveletet elvégezni egy feladatnál, hanem egyszerre többel is dolgozhatunk. Ezt a “multi-touch” technológiát előtte a Sony sem tudta kifejleszteni. Terentyev szerint találmányát nem csak a televíziókban, hanem például bankautomatáknál is lehet majd használni. Kelet-Ázsiában már érdeklődnek utána.

 

Okos-rámpa

Alekszej Fomenko találmányával segít a mozgásukban korlátozottaknak abban, hogy gyorsan és egyszerűen minden épület elérhetővé váljon számukra speciális rámpa, illetve lift építése nélkül. Társával együtt két év alatt álltak elő az “okos-rámpa” ötletével, mely tulajdonképpen a lépcsőbe, illetve a korlátba épített rámpa, mely gombnyomásra építi fel az utat.

A gyártás már két éve elkezdődött, és tavaly már hétszeresére nőtt a kereslet. Havonta átlagosan hat ilyen eszközt készítenek el, egyenként 5000-5500 dollárért. Igaz ez az ár magasabb, mint egy egyszerű rámpáé, viszont ezt be lehet építeni olyan helyekre is, ahova más eszköz nem adaptálható. Latin-Amerikában és Kínában is nagy az érdeklődés iránta.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez