A Dordoj bazár szinte állam az államban, hiszen a Világbank szerint 2009-ben mintegy három milliárd dollárnyi forgalmat bonyolított le úgy, hogy árukat importált Kínából és azokat exportálta a szomszédos országokba. Mióta azonban Oroszország, Fehéroroszország és Kazahsztán létrehozta a Vámuniót, a bazár a legfőbb bevételi forrásaitól esett el.
Egyes becslések szerint a visszaesés a forgalom tekintetében akár kilencven százalékos is lehet, ezért a Dordoj Egyesület, mely korábban ellenezte a Vámunióhoz való csatlakozást, ma már azért lobbizik, hogy az ország belépjen az Eurázsiai Gazdasági Unióba, írja az eurasianet.org. Kirgiz vezetők a Dordoj és más bazárok képviseletével együtt tárgyaltak már a Vámunió tagjaival, hogy kedvezményesen exportálhassanak bizonyos árukat, amit azonban jórészt elutasították. Temir Szarijev, gazdasági miniszter szerint több mint egy milliárd dollár támogatásban fognak részesülni az orosz államtól, amit Kirgizisztán gazdasági integrációjára kell fordítani, bár ezt Moszkva nem erősítette meg.
Közben máshol sem jobb a helyzet, a déli Os városában lévő bazár is szenved az üzbég import korlátozások miatt, melyeket még 2010-ben vezettek be.
A Dordoj bazár mintegy hatvanezer embert foglalkoztat, a hely egy igazi paradicsom volt a kis- és középvállalkozóknak, akik életét az állami korrupció eddig is megkeserítette. Mára viszont az exportjuk szinte teljesen megszűnt a Vámunió országai felé és az itt élő emberek lassan elvándorolnak, közülük sokan Moszkvában szeretnének új életet kezdeni.
Pedig az ország rendkívüli adottságokkal rendelkezik, melyek erős ruhaipart tudnának megteremteni. Ehhez azonban a kormánynak előbb meg kell oldania a Vámunió jelentette gondokat, vélhetően úgy, hogy a csatlakozás mellett döntenek.