Híres szülők gyermekének lenni nem könnyű. Sztálin lánya is érdekes életutat járt be apja árnyékában. A szigorú szovjet erkölcsök ellenére Szvetlana Allilujeva igen csapodár életet élt, majd 1966-ban, negyvenévesen emigrált az Egyesült Államokba, ahol emlékiratainak kiadásából milliomos lett. A Cannesban nagy sikert aratott Szvetlana című film egy szerelem története, a diktátor lányáról és egy gazdag indiai család fiáról.
Indián és Olaszországon át vezetett az útja, de mégsem itt, hanem 1963-ban Moszkvában találkozott Brajesh Singh rádzsával. A férfi rendkívül gazdag családból származott, de kommunista lett és a Szovjetunióba emigrált. Sokan nem értették, hogyan alakult ki köztük szerelem, a férfi ugyanis a Russia Beyond the Headlines cikke szerint kopasz volt, betegesen vékony, sőt egy halálos kórtól is szenvedett és jóval idősebb volt Szvetlanánál.
A férfi moszkvai jelenléte is meglepő, ugyanis Európában végzett és sokkal szabadabb gondolkodású volt az ott megszokottnál.
Hamar eldöntötte a pár, hogy egybekelnek, de mivel Sztálin volt Szvetlana apja, ezért nem kaptak rá engedélyt. Sőt Brajeshnek haza kellett utaznia, miután másfél évig nem engedték vissza a Szovjetunióba. Mikor ismét találkozhattak, csak egy év adatott meg nekik. Brajesh, halálos beteg lévén szeretett volna Indiában meghalni, kiköltözésüket azonban nem engedték, mert ez kínos lett volna Moszkvának a Nyugat szemszögéből.
Végül a férfi a Szovjetunióban halt meg, de Szvetlana elvihette holttestét, hogy Indiában temesse el. Itt kért menedékjogot is, amit viszont elutasítottak. Ezután az Egyesült Államok indiai nagykövetségén próbálkozott, sikerrel. Az viszont, hogyan menekítették ki Sztálin lányát az amerikaiak Olaszországon keresztül, miközben több szovjet ügynök is kereste, már egy másik film története lehet.