Láthatóak voltak a XIX. század klasszikusai Veresagin és Ajvazovszkij, az ezüst korszak művészei Roerich, Koncsalovszkij és Falk, az avangardista Malevics és Lentulov, a szocrealizmus korszakának mesterei Dejneka és Pimenov. Valamint az ilyen esetekben a szinte kötelezőnek számító Faberge cég értékes darabjai is. A siker mind a négy londoni aukciót kísérte, köztük a legfiatalabb résztvevőt, az “Orosz árverések hetét”. Ez a 2004-ben alapított MacDougall’s aukciós ház, amely az orosz művészetre szakosodott, téli és nyári árveréseket szervez. Az igazgatója Jekatyerina MacDougall beismerte: “a hét csodálatosan telt, 20 millió dollárt kerestünk”.
“Az orosz művészet vásárlóinak abszolút remekművekre van szükségük, és mint az összes aukció mutatja, készek többet fizetni értük, mint hat hónappal ezelőtt. Az orosz piac a világpiac tendenciáját ismétli meg: az emberek a legjobb munkákba akarnak fektetni. A mi árverésünkön több ilyen is volt, mindenekelőtt Pavel Kuznyecov “Buhara” alkotása, amely 4 millió dollárért kelt el.”
Jekatyerina MacDougalls elmondta, hogy a legtöbb pénzt a német gyűjtők költötték el, valamint nem maradtak el tőlük az amerikaiak sem. Jelen voltak ukrán vásárlók is, valamint újak is ezen a piacon, a fehéroroszok. “Az aukción új gyűjtők is jelen voltak, aminek örülök” – mondta Jekatyerina MacDougall.
“Az orosz művészet értékes a világon, ami fontos. A nyugati gyűjtők nagyon drága orosz tárgyakat kezdenek el vásárolni. Látszólag Oroszország konfrontációban áll a világgal, a művészeti piac viszont azt mutatja, hogy az orosz kultúra, Oroszország keresettebb, mint valaha.”
Az orosz hét diadalmas lett a világ egyik legrégebbi aukciós háza, a Christie’s számára is. A bevétele 33,5 millió dollár lett, ami a nyári orosz árverések történelmének eddigi legmagasabb értéke. Ezen az árverésen került bemutatásra az egyik legdrágábban értékesített darab is, Vaszilij Veresagin Gyöngyház-mecset Argóban c. festménye, amely Indiában készült és több mint 6,1 millió dollárért kelt el.
A londoni orosz hétre az Orosz kultúra éve Nagy-Britanniában elnevezésű program keretében került sor. Az esemény folytatása július közepétől várható három orosz kiállítással. Az egyiket a múltszázad elején létrejött művészeti egyesületnek, a “Bubnovij valetnak” szentelik, a másik kettőt pedig az orosz avantgárd korszak festőinek és színházi tervezőinek.