Ausztráliában rengetegen használnak drogokat

Ausztrália a világhírű sportolók és feltalálók országa… Illetve az ENSZ 2014-es felmérése szerint az egyik legtöbb drogot használó ember hazája is egyben – írja a news.com.au.

 

A szigetország az egyik legmagasabb számű szórakozásból drogot használó egyének hazája. Ez a szám pedig egyáltalán nem csökken, sőt a statisztikák azt mutatják, hogy egyre csak nő. Az ENSZ felmérése szerint Ausztráliában használnak a legtöbben extasy tablettákat, a metamfetimonakban csak a harmadik helyet sikerült elérniük, kokainban pedig le is csúsztak a dobogóról, ugyanis a negyedik helyen szerepelnek. Azonban a legnagyobb gondot talán a vényköteles ópiátok jelentik, mint például a kodein és a morfin. A szigetországnak sikerült elérnie a második helyet az előbb említett gyógyszerek csoportjában és csak az Egyesült Államoknak sikerült megelőznie, a statisztikák szerint 3,1-3,6%-a a populációnak rendszeres felhasználó.

Több, mint 10%-a a dolgozó embereknek rendszeresen használ marihuánát, ami körülbelül 1,9 millió 15-65 év közötti ausztrálnak felelt meg még 2010-ben.

A szakértők szerint egyre nő a marihuána, a kokain, a hallucinogén és az oldószerek felhasználása, azonban az extasyé egyre csökken. Az Australian Drug Law Reform Foundation elnöke, Dr. Alex Wodak elmondta, hogy a rengeteg drogfelhasználó valószínűleg a szociális és anyagi egyenlőtlenségek miatt létezik.

“Egyre nagyobb a kereslet a drogok iránt, aminek szociális és pénzügyi okai vannak. Egyfelől több pénzük van, másfelől pedig a rizikócsoportok egyre rosszabb helyzetben vannak a magas munkanélküliség, a kilátástalanság és az optimizmus hiánya miatt” – mondta el Wodak.

Azt is elmondta, hogy a növekvő drogfelhasználók számával növekszik a túladagolások okozta halálesetek száma is. Több, mint három ember hal meg naponta túladagolásban, amit főleg az ópiátok okoznak.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez