Egy fecske ugyan nem csinál nyarat, de a háborúban reményt adhat

fecskeNemcsak a tavasz, de a szabadság hírnökeként is tisztelik a fecskét Szentpéterváron. Háborús emlékek is fűzik a madárhoz az ország kultúrális fővárosát.

Egy fecske nem csinál nyarat – tartja a népi bölcsesség nem csak nálunk, hanem Oroszországban is. Most, hogy The St. Petersburg Times beszámolója szerint Szentpétervárott is több helyen látták a madarat, joggal reménykedhetnek a nyár megérkezésében.

Még a második világháború idejében, az ostrom alatt vált nagyon fontossá a város lakóinak a fecske visszatérése. 1942-ben, az ostrom első tavaszán sokan hordtak olyan kitűzőt, mely a madarat ábrázolta a csőrében egy kis levéllel. Az emberekkel ellentétben a fecske képes volt szabadon ki- és berepülni a városba, így a szabadság és a tavasz hírnökeként a jó hírek szimbólumává is lett. Olga Bergholzot, az ostrom első számú költőjét is megihlette a madár.

A fecskék egész Oroszországban ismertek, még Szibériában is őshonos, természetesen csak a nyári hónapokban. Egészen az Azori-szigetekig, a Szaharáig és a Közel-Keletig utaznak, hogy átvészeljék a telet, de aztán ilyen messziről haza is repülnek, vissza a végtelen sztyeppékre.

Kapcsolódó cikkek:

Az élő szemtanú nagymama ellenére egyre kevesebbeket érdekel a háború

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez