Rájuk emlékeznek száz év múlva – képek

Hogy ne mindig Putyin és az ukrán válság kapcsán említsük Oroszországot, ezúttal a kortárs festészetből szemezgetünk. Segítségül az Adme.ru válaogatását hívtuk.

 

 

 

 

 

 

Alekszej Csernyigin: Tehetségét és művészi érdeklődését édesapjától, a szintén festő Alekszandr Csernyigintől örökölte. Közös kiállításokat szerveznek minden évben Nyizsnyij Novgorodban.

Csók

alcsernyigin2

Nyár

alcsernyigin3

Árral szemben

Konsztantyin Lupanov: A krasznodari festő saját művészetét vidám felelőtlen mázolmánynak nevezi. Szerinte minél egyszerűbb a téma, annál igazabbra sikerül a kép.

lupanov1

lupanov2

Sztanyiszlav Plutenko: A moszkvai művész egyike minden idők ezer szürrealistájának. Vallja: Meglátni a szokatlant és megalkotni a szokatlant.

plutenko1

plutenko2

plutenko3

plutenko4

Vaszilij Sulzsenko senkit nem hagy hidegen. Úgy ragadja meg az orosz valóságot, hogy vagy csak gyűlölni, vagy csak rajongani lehet érte.

sulzs1

Latrina

sulzs2

Fenn a kentauron

sulzs3

Elesett

sulzs4

Mentő

Alekszandr Vinogradov és Vlagyimir Duboszarszkij a kortárs orosz festészet polgárpukkasztó huligánjai. A duett az 1990-es években alakult és azóta világhírnévre tett szert.

duett1

Forró nyár

duett2

Vízalatti világ

duett3

Natasa

duett4

Az új orosz trojka

Mihail Golubev Szentpéterváron él és dolgozik. Képeit a fantázia és a filozófiai gondolatok hatják át.

golubev1

A férfi négy életkora

golubev2

Jó reggelt

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez