Rakéta mentheti meg Kijevet

Az interkontinentális ballisztikus rakéták gyártási technológiája megmentheti Ukrajnát a csődtől – nyilvánvalóan így döntöttek Kijevben.

Az ukrán média szerint a dnyipropetrovszki rakétatervezők már tárgyalnak Törökország és Kína képviselőivel a know-how eladásáról. Hivatalosan még nem erősítették meg ezt az információt. Az orosz külügyminisztérium azonban emlékezteti Kijevet arra, hogy Ukrajna tagja a Rakétatechnológia Ellenőrzési Rendszerének, és felelősséggel tartozik annak el nem terjesztéséért.

A Juzsnoje tervezőiroda, ahol kifejlesztették a legerősebb ballisztikus rakétát a világon (a NATO besorolása szerinti Sátán), Dnyipropetrovszkban található. E rakéták máig rendszeresítve vannak az orosz hadseregben, ukrán szakemberek a közelmúltig részt vettek garanciális szolgáltatásukban. És most a média beszámolt arról, hogy Törökországban a Juzsnoje ​​képviselői titkos tárgyalásokat folytatnak a potenciális üzleti partnerekkel. Dnyipropetrovszkban viszont hivatalos tárgyalásokat kezdték meg Kínával a rakétatechnológia eladásáról.

Egyes szakértők nem az orosz-ukrán katonai együttműködés esetleges megszüntetésétől tartanak, hanem attól, hogy Kijev várhatóan kereskedni kezd a nukleáris titkokkal. Az után, hogy az ukrán kormány a csőd szélére került, elszánhatja magát a tudás eladására Kínának, Iránnak, sőt Észak-Koreának – csak fizessenek neki. És ha valaki esetleg kedvezményes feltételek mellet több milliárd dolláros hitelt ajánl, akkor eladhatja neki a Sátán gyártási technológiáját is.

Nyilvánvaló, sem Washington, sem Brüsszel nem érdekelt, hogy például Irán rakétatechnológiával rendelkezzen. Ezért bízunk benne, hogy éppen a nyugati tanácsadók lebeszélik a kijevi kormányt a gazdasági problémák ilyen eredeti megoldásáról – véli Viktor Kuvalgyin politikai elemző.

“Ukrajna a nukleáris rakétákkal kapcsolatos szerződések tagja. Ezek különleges technológiák, amelyekben hatalmas veszély rejlik, és ezért nagyon szigorú ellenőrzés alatt állnak. Ukrajna ma olyan ország, amely meglehetősen korlátozott szuverenitással rendelkezik, mert stratégiai döntéseket nem Kijevben, hanem Washingtonban és Brüsszelben hoznak. És ott mindent megtesznek, hogy megakadályozzák a nukleáris és rakétatechnológiák terjedését.”

Ami a médiában megjelent információkat illeti, ez egyfajta „kísérleti léggömb” – mondja a szakértő. Ukrajna kétségbeejtő helyzetben van, a csőd szélén áll. A Nyugat sokat ígér, de nem siet pénzt adni. Moszkva sem ad egy fillért sem az oroszgyűlölő kormánynak. És ez a kormány próbál rákényszeríteni valakit, hogy adjon pénzt, és ahol nem segít a kérés, zsaroláshoz folyamodik.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez