Uzarasvili emlékeztetett: azok, akik február 19-re virradóra elfoglalták a rendőrségi épületeket, most betörnek a bűnügyeket tárgyaló bírósági ülésekre, és előfordul, hogy megragadják a bírót, és hangoskodva követelik a vádlott szabadlábra helyezését.
“Az utcán terepszínű ruhába öltözött fiatalok flangálnak, s bármelyikük odaléphet hozzám, hogy mutassam meg, mi van a zsebemben. Miért kellene engedelmeskednem?” – tette fel a kérdést az újságíró.
Egy bírósági tárgyaláson megjelenik valamelyik érintett oldal hozzátartozója, nyomában fiatalemberekkel, akik bejelentik, hogy a Jobboldali Szektort képviselik, és Ukrajna nevében felügyeletük alá veszik az ügy vizsgálatát. Életszerű, hogy ezek az emberek le vannak fizetve – hozott egy másik példát a bűnügyi riporter.
Uzarasvili szerint Grúziában is a mostani ukrajnaihoz hasonló állapotok uralkodtak a rózsás forradalom után. Amikor Miheil Szaakasvili hatalomra került, az országban sok törvényen kívüli alakulat működött, amelyek nem annyira az abházok elleni harccal, mint a bankok kifosztásával voltak elfoglalva, és most ugyanez figyelhető meg Ukrajnában – fogalmazott.
A grúz vezető azzal indított, hogy hosszú időre rács mögé küldte az illegális szervezetek vezetőit, és ezt kell tenni Lembergben is, hogy megszűnjön a fejetlenség, mert jelenleg a rendőrök az önvédelmi egységek tagjai nélkül nem mernek kimenni az utcára – vélte.
Jurij Hladun, Lemberg megye rendőrparancsnoka szerint a lakosság csak az egyharmadát szolgáltatta be azoknak a fegyvereknek, amelyeket a rendőrségi épületek február 19-i ostromakor zsákmányoltak. 935 lőfegyvert vittek el, ezek közül 617-et még nem adtak le – tette hozzá.