Ez a gyártmány bővítheti az orosz technológiák skáláját, amelyeket Kínának adhat át az orosz-kínai katonai-műszaki együttműködés keretében.
Csirkov tengernagy megjegyezte, hogy a Kalina típusú tengeralattjárót új meghajtási rendszerrel szerelik fel. Más részleteket a tengeralattjáróról nem közöltek. Ez volt az első alkalom, hogy nyílt forrásban említést tettek a Kalina projektről.
Jelenleg Oroszországban egyidejűleg két típusú dízel-elektromos tengeralattjárókat építenek: a 677. típusú Lada-t és a korszerűsített 636-os számú típust, amely a Kilo néven ismert. Eddig csak egy Lada típusú tengeralattjáró készült: a Szentpétervár. 2010 óta próbaüzemmódban alkalmazták. Ezalatt sok műszaki problémát találtak benne. A tervezetet komolyan korrigálták, a tengeralattjárót korszerűsítették. 2014-ben hivatalosan is átadják a flottának. Jelenleg még két ilyen típusú tengeralattjáró épül.
A jövőben hat darab 636.3 sz. projekt alapján készült korszerűsített tengeralattjáróval erősítik meg az orosz Fekete-tengeri Flottát. Ezek a hajók hordozzák majd a Kalibr szárnyasrakétákat, ami lehetővé teszi nagy távolságban levő földi célpontok megsemmisítését. Oroszország mindkét típusú tengeralattjárót kínál exportra. A 636-os típust Vietnamba szállítják, a 677-es változatait pedig Indiába és Kínába.
Az új tengeralattjáró megjelenése új távlatokat nyit az orosz-kínai katonai-műszaki együttműködés előtt. Kína összesen 12 tengeralattjárót vásárolt Oroszországtól, a NATO osztályozása szerint ezek mind a Kilo típushoz tartoznak. Azóta Kína jelentős haladást ért el saját dízel-elektromos tengeralattjáróinak gyártásában. Ennek ellenére jelenleg tárgyalásokat folytatnak négy darab módosított 677-es típusú tengeralattjáró szállításáról.
Nyilvánvaló, hogy az elért sikerek ellenére, kínai tengeralattjárók egyes jellemzői tekintetében még mindig elmaradnak az oroszoktól. Oroszországban már kifejlesztették a következő, új generációs tengeralattjárók projektjét, ezért átadhatják Kínának a megfelelő technológiákat, anélkül, hogy elveszítenék pozícióit a haditengerészeti fegyverek piacán. A Kelet-Kínai és a Dél-Kínai-tenger a közeljövőben válhat a legnehezebb és legveszélyesebb területekké a tengeralattjárók számára. Kínának műszaki segítségre lesz szüksége, hogy javítsa esélyeit az Egyesült Államokkal és Japánnal szemben.