Több mint 34 ezer ausztrál segít földönkívülieket keresni

Még az egyre növekvő elektromos áram ára sem tántorítja el Ausztrália legelszántabb UFO-vadászait, ugyanis rengetegen járulnak hozzá a földönkívüli élet felderítéséhez a szigetország lakói közül – írja a news.com.au.

 

Közel másfél milliárd ember segíti a SETI@Home programmal a földönkívüliek keresését. Ehhez csupán számítógépük energiaforrásait kell feladniuk akkor, amikor épp nem használják. A SETI még az 1960-as években jött létre és kezdte el kémlelni az űrt.

Az ausztrál Parkes teleszkóp pedig a ’90-es évek óta játszik fontos szerepet az ügyben, jelenleg 34 ezer ausztrál állampolgár segíti a felfedezést, ennek köszönhetően a szigetország a hatodik helyen áll a legtöbbet segítő országok listáján. Dr. David Anderson, a SETI@Home igazgatója elmondta, hogy rengeteg tagja van a kutatásnak, “jelenleg 2,5 milliárd számítógépes órát adnak a résztvevők évete, amelyből 85 milliót az ausztráloktól kapják”. Az elmúlt 15 évben pedig 1,3 milliárd órát köszönhetnek a szigetország lakóinak, az egyik legelkötelezettebb rajongó, Simon Wong jelenleg a 11. a világranglétrán, évente körülbelül 1,4 millió órát áldoz a szervezetnek.

“Természetesen több eszközöm is van, asztali számítógépek, laptopok, illetve a testvéremnek is raktam össze gépeket, amelyekkel ő is támogatja a kutatást a nevemben” – mondta el Wong. – “Számomra nem igazán fontos, hogy egyre magasabb helyezést érek el ezen a listán.”

Wong bár hisz a földönkívüliek létezésében, mégsem ez az első számú motivációja a rengeteg támogatásra. Elsősorban a SETI@Home háttere érdekli.

“Alapvetően maga a Berkeley-ből indult projekt tudományos háttere érdekel, hogy hogyan tudjuk a legjobban kihasználni az ilyen adatmennyiségeket.”

 

Giles Averay-Jones, akit Dingo néven is ismerhetünk, az egyik legmagasabb helyen szereplő ausztrál csapat vezetője, amely a BOINC@Australia nevet kapta. Évi 12,4 millió órával járulnak hozzá a SETI-hez, de az elektromos áram növekvő ára miatt egyre nehezebb a dolguk. Avery-Jones személyesen több tízezer dollárt költött a projektre 1999 óta, de az ilyen árak sem állítják meg az ausztrálokat, inkább csak kicsit kevesebbel járulnak hozzá a kutatáshoz.

“Végtelenül izgalmas dolog lenne, ha a SETI@Home projekt keretein belül találnák rá földönkívüli életre és óriási megtiszteltetés lenne, ha az én gépeim egyike lenne az, amelyik végül rátalál idegenekre.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez