Az Ausztrál Statisztikai Hivatal adataiból kiderül, hogy jelentősen megnőtt az iskolai terrorizálástól való félelem a gyerekek körében. Ezenkívül komoly növekedést találtak a számítógép előtt eltöltött időben is. A szakértők szerint nem véletlen a két adat együttjárása, szerintük az okostelefonok, tabletek és a közösségi oldalak miatt nehezebb a gyerekek számára, hogy elmeneküljenek a terrorizálás elől. Egy 2006-os felmérésben még csupán heti három órát töltöttek átlagos a számítógépük előtt és legnagyobb aggodalmuk a víz szennyezettsége volt. Azonban most, hogy az előbb említett heti három óra 13-ra emelkedett, a gyerekek sokkal több időt töltenek közössági oldalakon és – mint említettük – az iskolai terrorizálás lett a legnagyobb aggodalmuk. Michael Carr-Gregg, gyerekpszichológus szerint ezek az eredmények figyelmeztető jelként kéne, hogy hassanak a szülőkre, hogy ne használják “bébiszitternek a számítógépet”.
“A kutatásnak köszönhetően kimondhatjuk, hogy egyértelmű korreláció van a számítógép (internet, közösségi oldalak, ookostelefonok, stb.) és a cyber-bullying (interneten keresztül való terrorizálás) között” – mondta el.
Dr. Carr-Gregg azt is elmondta, nagyon fontos lenne, hogy a szülők visszaszorítsák a gyerekek online eltöltött idejét, ugyanis így sokkal nagyobb eséllyel esnek a terrorizálás áldozatául, ami depresszióhoz és szorongáshoz vezethet. Susan McLean, aki a cyber-bullying jelenség szakértője elmondta, hogy a múltban jóval kevesebb gyereket terrorizáltak, azonban a modern technológiának köszönhetően sokkal szélesebb körben jelent meg a probléma.
“Emberek milliói olyan közel kerültek egymáshoz, mint még soha, ami vonzza magával azt is, hogy a terrorizáló fiatalok és áldozataik is könnyebben “megtalálják egymást” – mondta el.