Tudósok felfedezték, hogyan küzdjük le félelmeinket

Quneesland-i idegtudósok megtalálták azt a gént, mely felelős lehet sok félelmükért, fóbiánkért.

A poszt-tramumatikus stresszben szenvedőknek, különböző speciális fóbiákban szenvedőknek (kigyóktól, pókoktól való félelem) vagy csak éppen a nagyközönség előtt való beszédtől irtózóknak jelenthet megoldást ausztrál tudósok legújabb felfedezése.

A Yahoo számol be a fejleményekről. Az ausztrál tudósok szerint a bennünk lévő félelem leküzdhető, például úgy, hogy folyamatosan és tudatosan szembenézünk vele. Erre külön, speciális módszereket dolgoztak ki. A félelem tárgyával való szembesítés például lassan, de biztosan “kiöli” a félelmet a tudatunkból. Ez viszont nagyon időigényes eljárás.

A tudósok igazi felfedezése azonban az, hogy rájöttek, az ilyen hosszas gyógyulás során egy bizonyos gént ér változás és ennek következtében múlik el a félelem, áll be a gyógyulás. Leegszerűsítve elmondhatjuk, hogy az agyunk megtanul nem félni. Ez hozzásegíti az ideggyógyászokat ahhoz, hogy olyan gyógyszereket fejlesszenek ki, melyek kifejezetten ezt a gént veszik célba, nagyban felgyorsítva ezzel a folyamatot.

Egyes becslések szerint közel egymillió embernek jelenthet ez jó hírt Ausztráliában. Nem csak a katonák szenvednek poszt-traumatikus stressztől, hanem balesetet túlélők, bűncselekmények áldozatai is. Emellett a fóbiákra is megoldást adhat, sőt olyan hétköznapi dolgokra is, mint a lámpaláz.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez