Az elmúlt évtized alatt megdublázódott az országot elhagyók száma, így tavaly már 48 ezerre emelkedett ez a szám.
“A jelenkor bevándorlói Ausztráliát egyfajta kiindulási pontnak használják, ahonnan aztán tovább lehet menni más országokba” – mondta el Val Colic-Peisker, az RMIT Egyetem professzor-helyettese. – “Általában jól képzettek és pont ilyenek kellenek Skóciába, Malajziába, stb. Ők pedig természetesen a legjobb munkát keresve mennek máshova.”
A Bevándorlási Hivatal legutolsó adatai szerint az országot elhagyó bevándorlók 40%-a nem is kívánt visszatérni. A legkívánatosabb úticél Új-Zéland, de rögtön utána jön Szingapúr, Hong Kong, az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok.
Az Afganisztánból és Dél-Afrikából jövő bevándorlók mennek tovább Ausztráliából a legnagyobb százalékban, ennek a csoportnak ugyanis 80%-a hagyja el a szigetországot letelepedésük után.
A bevándorlók több mint harmada közép- illetve felsővezető.
A Westpac által készített felmérés szerint a bevándorlók évente összesen 200 milliárd ausztrál dollárral járulnak hozzá az ország fejlődéséhez.
“Az USA, Kanada és Új-Zéland nagyon csábító a bevándorlók számára, de a felmérések szerint Ausztrália is nagyon befogadó, főleg ilyenkor, Ausztrália Napon, amikor együtt ünnepelhetjük az új honfitársainkat” – mondta el Jennifer West, a Westpac szóvivője.