A legjobb méz a manukaméz?

A manuka, illetve új-zélandi teafa méze a többi mézhez képest sokkal intenzívebb antibakteriális hatással bír, tehát nagyobb mértékben növeli az ellenálló képességünket.

A Leptospermum Scoparium, azaz az új-zélandi teafa mézét az őslakosok évszázadok óta tudatosan használják a népi gyógyászatban – írja a napidoktor.hu . Gyógyító méznek is nevezik, mivel nagyban növeli a gombákkal, baktériumokkal, vírusokkal szembeni ellenállásunkat, köszönhetően a savas pH értékének. Ma is termelik ezt a kincset a szigetországban, elsősorban olyan tengerparti területeken, ahol szinte nincs hatása az ipari szennyezésnek.

Erős fertőtlenítő hatását a a hirdogén-peroxid tartalom mellett a metilglioxál adja, mely bizonyos fajtákban akár 70-szer nagyobb koncentrációban található meg, mint a hagyományos mézben. Az emésztőrendszer megfelelő működéséhez is hozzájárulnak, főleg az ilyen téli hónapokban, amikor gyakori a vírusos hasmenés. A gyomorfekély és gyomorrák kialakulását is nagyban csökkenti. Ugyanakkor nem csak “belsőleg”, hanem külsőleg is hat: sérülések, sebek, fekélyek, akné, ekcéma de akár a pikkelysömör ellen is hathatósan alkalmazható.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez