Emellett az ülés kapcsán első alkalommal kerül sor az Ausztrália Csoport párbeszédére olyan országokkal, amelyek nem tagjai a csoportnak, de engedélyezési politikájuk alakításában együttműködnek azzal. A találkozókon mintegy 100 magyar és külföldi szakértő vesz részt.
Az Ausztrália Csoport 42 országot tömörítő, a biológiai és a vegyifegyverek előállításához felhasználható anyagok és technológiák terjedése ellen fellépő önkéntes együttműködési csoport, amelynek célja annak megakadályozása, hogy államok vagy terroristák hozzájussanak a vegyi és biológia fegyverek kifejlesztéséhez szükséges technológiákhoz és anyagokhoz. Az Ausztrália Csoport tagjai exportengedélyezési politikájuk összehangolásával igyekeznek elérni a Vegyi Fegyver-tilalmi Egyezmény és a Biológiai és Toxin Fegyver-tilalmi Egyezmény keretében vállalt kötelezettségeik maradéktalan teljesítését.
Magyarország a volt szocialista országok közül elsőként, 1992-ben lett az Ausztrália Csoport tagja. A magyar exportengedélyezési politika és az exportengedélyezési gyakorlat partnereink és szövetségeseink körében egyaránt elismerésnek örvend.