Megfojtják a teknősöket a tengerbe dobott zacskók

Egyre több tengerbe dobott szemetet nyelnek le a veszélyeztetett fajként nyilvántartott ausztráliai zöld teknősök egy nemrég publikált tanulmány szerint. A műanyagzacskók akár meg is fojthatják az állatokat.


 

A tengeri teknősfélék veszélyeztetettnek számon tartott hét fajtája közül hat nyeli le a tengerbe dobott hulladékot a Conservation Biology tudományos lapban publikált ausztrál tanulmány szerint. 

Qamar Schuyler, a Queensland-i Egyetem kutatója az AFP francia hírügynökségnek kifejtette: huszonöt év alatt majdnem megkétszereződött annak a veszélye, hogy a zöld teknősök lenyelik a vízbe dobott szemetet.

A témában 1985 és 2012 között publikált 37 tanulmány, és az állatok gyomortartalmáról 1900 óta gyűjtött ismeretek alapján állították össze a statisztikai adatokat.

A zöld teknősök felnőtt egyedei több mint egy méter hosszúra nőnek meg, de vannak köztük másfél méteres példányok is, várható élettartamuk 80 év. 

A műanyagdarabok könnyen megölhetik a tengeri élőlényeket, elzárhatják az állatok gyomrát, kilyukaszthatják a beleket. A hulladékok ráadásul olyan méreganyagot szabadíthatnak fel a szervezetben, amely befolyásolhatja az állatok szaporodási ciklusát is.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez