Azonban nem csak jó hírekkel szolgáltak, azt is elmondták, hogy ugyanezen időszak alatt jelentősen nőtt azoknak a száma, akik bár túlélték a szívrohamot, különböző fogyatékosságokkal kell, hogy éljenek. 2001-ben még 14.443-an haltak meg szívrohamban, 2011-ben ez a szám 9811-re csökkent. Canberrában volt a legnagyobb javulás, itt 60%-al csökkent a szívrohamban meghalt emberek száma, Northern Territory-ben volt a legkisebb változás, ám még itt is 28%-ot javított a 10 évvel ezelőtti eredményekhez képest. Az alapítvány vezérigazgatója, Lyn Roberts szerint a szívroham túlélőinek sosem szabad elfeledniük, hogy továbbra is magas a kockázata egy újabb rohamnak.
“Sok ausztrál nem érti meg, hogy a szívroham kezelése nem egyenlő a további szívbetegségek megelőzésével. Ahhoz, hogy valóban csökkenjen az esélye egy következő rohamnak, egészségesen kell élniük és rendszeresen eljárni orvosukhoz” – mondta el vasárnap.
2011-ben 55 ezren kerültek kórházba szívroham végett és az esetek fele már egy újabb roham miatt történt, amelyek sokkal veszélyesebbek. Dr. Roberts azt is elmondta, hogy talán a leghatásosabb gyógymód a rehabilitáció, de a jelenleg elérhető foglalkozások általában rövidtávúak és nem túl kielégítőek. Ha több pénz állna rendelkezésére a rehabilitációval foglalkozó intézményeknek, akkor rengeteg életet lehetne megmenteni.