Íme:
1. Hypercolour T-shirts – Ezek a polók – bár első ránézésre az általunk is ismert és előszeretettel használt batikolt pólónak tűnik – a hőmérséklet változásával szineződtek át. A lényege, hogy minden póló két szinből állt, az egyik a hidegre, a másik a melegre aktiválódott.
2. Ruffles chips – Magyarul talán bordázott csipsznek hívjuk, jelenleg is szinte minden boltban kapható.
3. Nintendo 64 – A világ legtöbb helyén ugyanakkora őrület volt a Nintendo konzolja, úgyhogy sok magyarázatra nem szorul.
4. Curly shoelaces – Csavaros cipőfűzők, ez is biztosan fellelhető valahaol a józsefvárosi piacon, túl elterjedtnek azonban nem mondanám.
5. Mood rings – Hangulat gyűrűk – Bár ilyennel még soha nem találkoztam itthon, egy gyors keresés megmutatta, hogy itt is árulták ezeket a gyűrűket, a célközönség természetesen a fiatal lányok, attól függően váltja a színét, hogy a viselőjének épp milyen hangulata van. A színek jelentéseit itt találhatjuk meg.
6. Australia’s Wonderland – Ausztrália, azon belül is Sydney legnagyobb múltú vidámparkja volt, 2004. április 26-án zárta be kapuit.
7. TAB cola – A bilentyűzet gombja után elnevezett, még a Simpsons-ban is feltűnő ital, amely – bár “kóla” volt – szénsavmentes változatban is elérhető volt.
8. Passing notes – Kézzel írott üzenetek az iskolában. Ugyan mostmár lehet sms-ezni órán (sőt talán inkább facebook-on üzenni), mégis jobb volt kézzel írott fecniket dobálni a teremben.
9. Mix tapes – Válogatáskazi, bár az az inkább amerikai szokás, hogy a kiszemelt lánynak válogatáskazettát készítünk nem volt túl elterjedt, azért kedvenc számainkat mi is kazettákra vettük a rádióból.
10. The TV show, ‘Man, O Man’ – 1994-es tv-műsor, amelyből itt láthatunk egy részletet (érdemes megnézni).
11. The saying: “Talk to the hand” – “Beszélj a kézhez”, engem ugyanis nem érdekel. Ha máshonnan nem, akkor Arnold szájából biztos hallottuk már a kifejezést.