Kevés adó folyt be a bányászatból

Christine Milne, a Zöldek vezetője felszólította Julia Gillard miniszterelnök asszonyt, hogy orvosolja a bányászati szektorra kirótt, de kevés bevétellel járó adónemet.

A korábbi becslések alapján az első évben mintegy 2 milliárd ausztrál dollárral több pénz folyt volna be a költségvetésbe, ehhez képest hat hónap elteltével még csak 126 millió dollárt fizettek be. Milne szerint a lehető leggyorsabban kell ezen a helyzeten változtatni.

“Ki kell javítani a törvényt, hiszen a pénz ott van, csak be kell tudni szedni.” – összegezte Milne. Véleménye szerint a kormány és a főbb bányavállalatok összejátszottak. Míg az előbbi politikai hasznot, addig az utóbbi nagyobb profitot szerzett a kijátszható törvénynek köszönhetően.

Julia Gillard még 2010-ben jutott egyességre a három legnagyobb bányavállalattal a most aktuális adózás mikéntjéről.

Kép: Skynews

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez