Azért, hogy a felhasználók ne tévesszék össze a vicces álhíreket a valódi hírekkel. Ez ugyanis jóval gyakoribb, mint azt az ember gondolná.
Már Magyarországon is előfordult, hogy a híres amerikai szatirikus hírlapra, az Onionra hajazó Hírcsárda egyik álhírét hitték valódi, komoly újság hírének egyes emberek, és ez a probléma az egész világon előfordul. Egy egész oldal, a http://literallyunbelievable.org/ épül arra, hogy a Facebookon megosztott Onion cikkeket valódi híreknek gondoló embereket figurázzon ki.
Sőt, még a kínai kommunista párt lapja, a People’s Daily is képes volt komolyan venni a szatirikus lap egyik cikkét, ami arról szól, hogy Kim Dzsong Un észak-koreai vezetőt a világ legszexisebb emberének választották.
Az ilyen kínos félrenézések elkerülésére most a Facebook úgy döntött, hogy a [Satire] szöveget illeszti a felhasználók hírfolyamában megjelenő linkek elé, amelyek szatirikus cikkekre mutatnak – mondta el a Market Watchnak a közösségi oldal szóvivője. “Ezt azért tesszük, mert az emberektől olyan visszajelzéseket kaptunk, hogy egyértelmű jelölést akarnak a szatirikus cikkek elkülönítésére a többi cikktől” – közölte a szóvivő.
A szatírára figyelmeztető jelzés egyelőre csak tesztként jelenik meg a cikkek mellett, és nem is az összes felhasználónál lesz látható. A kísérleti megoldással kapcsolatban azonban ennél többet nem árult el a Facebook.