“Ha vissza kíván térni, akkor felelősségre vonható és ez az ő döntése lesz.” – mondta az egykori külügyminiszter a the Guardian nevű lapnak.
Clinton a múltban erősen bírálta Snowdent, “tökéletlen hírnöknek” nevezte és kifejtette, hogy lehetősége lett volna arra, hogy úgy tálalja a történteket, hogy az kevésbé lett volna káros a nemzetbiztonságra. Áprilisban Clinton úgy fogalmazott, hogy “elég furcsa dolog”, hogy épp Kínába és Oroszországba menekült, olyan országokba, ahol erősen korlátozva van az internetpolitika, valamint, hogy a kiszivárogtatásai segítettek néhány terrorista hálózatot.
“Természetesen maradhat Oroszországban, Putyin védelme alatt akár az egész életére, ha ő ezt akarja.” “De ha ő komolyan gondolja azt, hogy vitázni szeretne erről, akkor meg van a lehetősége arra, hogy visszajöjjön.” – tette hozzá.
Snowden és a támogatói régóta mondogatják nem valószínű, hogy visszatér és bíróság elé áll az Egyesült Államokban.
“Gyere vissza az USA-ba” – mondta John Kerry, külügyminiszter Snowdennek, mert szerinte részt kellene vennie a tárgyaláson és megvédenie magát.
Clinton, aki 2016-ban szeretne befutó lenni a demokrata elnökjelöltségen, akkor néhány liberális párttársától kritikát kaphat nemzetbiztonsági politikáját illetően. Júniusban még védte az NSA-t és a hírszerzést, azt hangoztatta, egy erős infrastruktúrára van szükség.