Amikor már az európai szemszögből nézve az “őrült fegyvermániások” kategóriába tartozó, a fegyvertartási szabályok minél lazábbá tételéért küzdő, és komoly politikai erővel rendelkező Nemzeti Lőfegyver Szövetség (NRA) is “esztelennek” tart egy fegyvertartásért küzdő csoportot, az már jelent valamit.
A csoport, aminek taktikáit a fegyverviseléshez való – az amerikai alkotmány második kiegészítésében garantált – jogáért keményen küzdő NRA most nekiment, arról vált ismertté, hogy tagjaik katonai gépkarabélyokkal a vállukon szálltak meg éttermek és utcasarkokat, hogy ezzel küzdjenek a nyílt fegyverviselés jogáért. Amit sokan kritizáltak azért, mert félelemkeltőnek tartottak.
A csoport tagjai ezt eddig könnyen elintézték azzal, hogy akiknek ez nem tetszik, az biztosan a lőfegyverek teljes betiltását akaró gyenge liberálisok, akik nem tisztelik az amerikai alkotmányt. Most azonban onnan kaptak pofont, ahonnan kevesek várták. A nagyhatalmú fegyverlobbi, az NRA ugyanis egy közleményben kelt ki az egyébként a fegyvereiket a texasi törvények értelmében teljesen jogszerűen a vállukon viselő aktivisták ellen, “esztelennek” nevezve akcióikat.
Az NRA a Texas Open Carry akciót – amikor egyszerre többen szállnak meg egy-egy helyet, automata gépfegyverekkel az vállukon – “félelemkeltőnek” nevezte, amelyek megijeszthetik azokat, akik nem szoktak hozzá ahhoz a “kétes” gyakorlathoz, amikor aktivisták nyíltan hordott fegyverekkel hívják fel magukat és ügyükre a figyelmet. Nem meglepően a fegyverlobbinak az a legnagyobb baja ezekkel a megmozdulásokkal, hogy kontraproduktívnak tartja azokat fegyvertartókkal szemben, hiszen meg- és elijeszthetik az egyébként a fegyvertartás joga iránt nyitott embereket, figyelemre éhes, csak magukra gondoló, önző emberekként jellemezve a texasi csoport tagjait.
Az texasi csoport nem várt sokáig a válasszal. Másnap már kijelentették, hogy az NRA elvesztett minden jelentőségét, és a “fegyverkorlátozást akaró szélsőségesek” oldalára állt át.