Az elképesztően drága, 1500 dollárba kerülő hightech csodakütyü még mindig inkább játékszer a jól kereső, és menőző techszektoros dolgozók körében, mint hasznos eszköz. Azt, hogy széleskörben el fog-e terjedni, vagy bukásra van ítélve, jövő év végére ki fog derülni.
A Google egy napra bárki számára megvásárolhatóvá tette a sokak szemében gyűlölet tárgyát képező okosszemüvegét, amelyet egyébként csak egy külön várakozási listára feliratkozva lehet nagy nehezen megszerezni. A akció – ami nem járt az ár csökkentésével – sikeres volt, és a cég arra készül, hogy nagyobb piacra törjön be a készülékkel, és reméli, hogy az könnyebben, bárki számára bármikor elérhető, azaz a megvásárolható lesz.
De az igazi kérdés az, hogy a kütyü meg tud-e szabadulni a vele kapcsolatban kialakult előítéletekkel – írja elemzésében Katie Knibbs a Daily Dot oldalán. A cikkíró emlékeztetett arra, hogy a Google Glass és annak használói – főleg a számítástechnikai ipar fellegvárának számító San Franciscóban – utálat tárgyává vált sokak szemében. Pont úgy tekintenek rá, mint a nyolcvanas elején a téglányi mobiltelefonokkal rohangáló, magukat nagyon fontosnak tekintő emberekre.
Egyrészről iszonyatosan drága, főleg úgy, hogy igazából igazán hasznos dolgokra, a mobiltelefonnal ellentétben nem igazán lehet használni. Legismertebb funkciója, hogy a beépített kamerának köszönhetően folyamatosan felvételeket lehet készíteni vele úgy, hogy senki sem tudhatja, éppen videót rögzít. Ez ugyan megvan a modern okostelefonokban is, de azoknál egyértelműen látszik, ha valaki éppen videót rögzít, vagy fényképeket készít.
Knibbs szerint nem teljesen elképzelhetetlen, hogy a Google Glass azt az utat járja be, mint a mobiltelefon, és nélkülönözhetetlen része lesz a modern társadalomnak – ehhez azonban előbb igazán hasznos funkciókkal kell kitalálni hozzá, hogy ne csak egy játékszer legyen, hanem eszköz. Azonban még ekkor is ott van a legnagyobb probléma a szemüveggel kapcsolatban. Az pedig nem más, hogy még soha semmilyen más kütyüvel szemben nem fogalmazódtak meg olyan erős aggályok, hogy sérti a magánélethez való jogot, hiszen tökéletes emberek titokban történő megfigyelésére.
A Google-nak sokat kell még dolgoznia azon, hogy igazán elterjedté válhasson a Glass.