A VI. Mohamed marokkói király védnöksége alatt meghirdetett nemzetközi esemény célja, hogy a női vállalkozók megosszák egymással tapasztalataikat, és előmozdítsák a jó vállalatirányítási gyakorlatokat. Marokkót a rendezvény helyszínéül szinte egybehangzóan szavazták meg, így maga mögé utasította Horvátországot és Tajvant, – az utóbbi a jövő évi kongresszus rendezési jogát nyerte el.
Az esemény kiváló lehetőséget kínál az üzleti kapcsolatrendszer bővítéséhez is, nyilatkozta a Le Matin című lapnak Laila Miyara, a Női Vállalkozók Egyesületének elnök asszonya. Véleménye szerint Marokkó jelenleg a térség politikailag legstabilabb állama, amely egyszerre modern és nyitott valamennyi kultúra befogadására. A Női Vállalkozók Világszövetségének elnök asszonya, Laura Frati Gucci hozzátette, hogy az új alkotmánynak köszönhetően új fejlesztési területek kerültek előtérbe, melyek a nőket, mint a fejlődés és értékteremtés előmozdítóit vonják be az ország fejlesztésébe. Manapság a regionalizáció, az észak-dél és dél-dél együttműködések, valamit a fenntartható teljesítményhez szükséges értékek fontosabbak a világ egyensúlyának megteremtésében, mint valaha.
Mindezek miatt Laila Miyara szerint kiváló helyszínválasztás volt Marokkó, hiszen a királyság nyitott a befektetésekre, a nők gazdasági szerepvállalására. Hozzátette, hogy az iszlamistának tartott kormány is biztosítja a szükséges támogatást a szervezetnek és a marakesi eseménynek.
Marokkó számára a fórum remek lehetőség, hogy nemzetközi imázsát fejlessze. Az eseményen részt vesznek nemzetközi vezetők és magas beosztású személyiségek, valamint a Női Vállalkozók Világszervezetének több száz tagja és támogatója. A marokkói találkozó célkitűzése pedig, ahogyan a címe is sugallja, hogy jobb megvilágításba helyezze a jólét megteremtéséhez szükséges női vállalkozók szerepét. A kongresszus lehetővé teszi a nők hozzájárulásának értékelését az ország társadalmi-gazdasági fejlődéséhez, továbbá a jövő generációk felkészítésében vállalt szerepük kiemelését. A találkozó egyebek között a női vállalkozók, döntéshozók, gazdasági szereplők, kutatók és egyetemi oktatók szakmai elképzeléseit kívánja közkinccsé tenni a fenntartható teljesítmény támogatása érdekében.
Szokolai Kata, Rabat