Hol volt az édenkert? Most már tudjuk!

Hosszas genetikai elemzésekkel megtalálták a világ legrégibb népét Dél-Afrika és Namíbia határán, vagyis azokat a bennszülötteket, akik az első homo sapiensek legközvetlenebb leszármazottai. Tehát az édenkert – képletesen szólva – Afrika dél-nyugati részén terült el.

A gondosan összegyűjtött genetikai minták elemzése azt az eredményt hozta, hogy a világ legrégibb népe a szan törzs. Tehát e vadászó-gyűjtögető nép ősei a legközvetlenebb leszármazottai az első homo sapienseknek. Egy faj onnan származik, ahol a legnagyobb a genetikai diverzitás (változatosság), s mint kiderült, a szan törzs genetikailag a legváltozatosabb nép a Földön.

A kutatás tíz évig tartott, és a vezetője a Pennsylvaniai Egyetem munkatársa, Sarah Tishkoff volt. Nemzetközi csapatával keresztül-kasul beutazta Afrikát, még a legeldugottabb helyeket is felkereste, és több mint háromezer embertől vettek DNS-mintát összesen 121 populációból. A teszteredmények tanúsága szerint valamennyien 14 ősi népből származnak, és különböző anyanyelveik összhangban állnak genetikai különbségeikkel.

Azt is sikerült kimutatni, hogy az a maroknyi csoport (mintegy 150 ember), amely elvándorolt Afrikából, és lassan benépesítette a Földet, a Vörös-tenger mellől származik. Továbbá arra is fény derült, hogy az afro-amerikaiak 71 százaléka Nyugat-Afrikából származik. A szenzációs kutatási eredményről szóló tanulmány a Science amerikai tudományos magazin online kiadásában május 1-jén jelent meg.
 

Forrás: stop.hu

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez