Akárcsak egy feminista csatakiáltás. Pedig ez a kijelentés most a férfiaktól származik. Kaliforniában jelenleg két törvényjavaslat is elbírálásra vár a pelenkázó asztalokkal kapcsolatban.
A cél ezzel az óhajjal az lenne, hogy az állam segítsen biztosítani a párok számára azt, hogy egyenlően osztozzanak a gyermekgondozási feladatokban. A szenátusi bizottság kedden dönt ebben a kérdésben, hogy kiteszik-e a babákat vagy inkább a férfiakat ennek az újdonságnak.
Az első törvényjavaslat kimondja, hogy rendezzenek be pelenkázásra alkalmas asztalokat a közintézmények – mint például a mozikban, sportcsarnokokban, könyvtárakban, éttermekben – minden női és férfi mellékhelységeibe.
A második törvényjavaslat nem igényli azt, hogy a közintézmények visszamenőleg pótolják a pelenkázókat a már meglévő fürdőszobákban, de alakítsanak ki olyan helyiséget, ami elérhető mindkét nem számára a cél érdekében.
Ricardo Lara szenátor, aki a második törvényjavaslatot támogatja, azt mondta a Fox News-nak, hogy az ilyen típusú jogszabályok vonzzák a modern családokat. „Mivel a demográfiai elemzések is kimutatták, hogy a modern amerikai családok száma nő, így a hagyományos nemi szerepek közti különbség is egyre jobban elhalványul. Eddig a nők voltak az elsődleges gyermekgondozók, most viszont a férfiak is egyre inkább részt vesznek a kisgyermekek gondozásában”- magyarázta nyilatkozatában a szenátor, majd hozzátette, hogy „ az azonos neműek gyermekvállalása is egyre nő.”
Egyes kaliforniai apukák azt mondják hogy nagy küzdelem átcsomagolni a gyermeküket, ha nem otthon vannak. Az erre kijelölt helyiségek hiányában néha arra kényszerülnek, hogy a nyilvános férfi wc koszos padlóján pelenkázzák át kisbabájukat. Ezzel szemben a jogszabály kritikusai azt vallják, hogy ez a ‘pelenka mandátum’ csak egy újabb drága és felesleges követelmény lenne a vállalkozókkal szemben.
Az apák egyre inkább játszanak gyakorlati szerepet a gyereknevelésben, sőt 1965 óta háromszorosára emelkedett a férfiak gyermekgondozási aránya, mégis a nők még mindig hajlamosabbak ellátni a nem fizető munkákat, mint a gyereknevelés és a házimunka. Egyre több bizonyíték van arra, hogy az egyneműek házassága segítheti megváltoztatni azt a berögzült gondolkodást, hogy a nőnek a konyhában a helye vagy maximum a gyerekek mellett. Azoknak a gyerekeknek, akiknek két anyukájuk vagy épp két apukájuk van, kevésbé van merev elképzelésük arról, hogy mit jelent férfinek és nőnek lenni.